06.10.2020 | 09:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tradiční setkání proběhlo v netradičním termínu

Již po devatenácté se měli koncem dubna v Týništi nad Orlicí v areálu společnosti AGRICO sejít zájemci o zemědělskou, komunální i lesní techniku. Dobře známé okolnosti ale této tradiční dvoudenní akci vystavily na jaře stopku. Nicméně jen dočasně. Prodejní a výstavní dny se letos v polovině září přeci jen uskutečnily a přilákaly slušný počet návštěvníků.

Prezentace techniky, kterou nabízí pořádající společnost AGRICO, byla letos spojena se startem Kubota Orange Days, desetidílného cyklu výstav strojů Kubota vhodných pro zemědělce i komunální sféru. Není proto divu, že na výstavní ploše výrazně převládala oranžová barva, ale ani jiné exponáty, kterých nebylo málo, se určitě neztratily.

 

Převládala větší technika

„I když ani tentokrát situace uspořádání prodejních a výstavních dní příliš nepřála, nakonec jsme se rozhodli zájemce o techniku alespoň na jeden den pozvat, přestože technických novinek se v roce 2020 zase příliš neobjevilo. Nicméně nějaké se určitě najdou,“ říká vedoucí prodeje zahradní a komunální techniky společnosti AGRICO Ing. Martin Falta. Jak podotkl, v souvislosti se změnami emisních norem se na technické novinky, které budou v prodeji v nejbližších měsících, teprve čeká.

„V souvislosti se spolupořádáním Kubota Orange Days jsme se letos soustředili především na větší komunální a zemědělské stroje a vypustili prezentaci menší techniky VARI, Echo a Honda, i když ji samozřejmě nabízíme i nadále a je o ni zájem. Stejně tak zůstávají v našem sortimentu traktory Zetor a Valtra a především některé Zetory se uplatňují v komunálních službách a podnicích správy a údržby silnic. Stálicí jsou i žací traktory Seco Industries, které se zde dnes představují s modely s novým designem. Ostatně žací technika se letos po několika suchých rocích dobře prodávala a zájem byl i o profesionální modely,“ shrnuje Martin Falta stručně nabídku vystavených exponátů.

Více v časopisu Komunální technika 10/2020.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down