Tradiční český výrobce příslušenství má nového většinového majitele a chystá expanzi

V prostějovském areálu společnosti NEKR SERVIS, výrobce přídavného zařízení pro stavební stroje, se začátkem června uskutečnil Zákaznický den. Významná společenská a předváděcí akce byla uspořádána k třicetiletému výročí založení této firmy a současně při příležitosti předání většinového podílu novému majiteli.

Během Zákaznického dne si hosté prohlédli zázemí společnosti i průřez jejím produktovým portfoliem včetně živé ukázky naklápěcího tiltrotátoru NARO 18. Akce se zúčastnilo více než 180 hostů z České republiky i ze zahraničí.

Výroba i vývoj

Společnost NEKR SERVIS se od začátku orientuje na zakázkovou výrobu kvalitního přídavného zařízení pro stavební stroje. Z jejích výrobních linek sjíždějí stovky lopat, lžic, drapáků a rychloupínačů různých velikostí. Výjimkou nejsou ani specializované produkty jako drticí či třídicí lopaty. Špičku produkce tvoří tiltrotátory (včetně naklápěcích) vlastní konstrukce, známé pod obchodním označením NARO.

Vedle výrobního zázemí disponuje firma vývojovou a konstrukční kanceláří a její produkty mají pro koncového uživatele značnou přidanou hodnotu. „Chceme stavět na pevných základech, které tu spolu se svým týmem vybudovali předchozí majitelé a navázat na tradici,“ řekl Svatoslav Ježek, nový většinový majitel společnosti, a nastínil další plány: „Vnímám, že značka NEKR je mezi zákazníky dobře zavedena. Chceme pokračovat ve výrobě kvalitních produktů, rozšiřovat služby pro zákazníky a vstoupit s našimi výrobky na zahraniční trhy, například na Slovensko nebo do Německa.“

Vrcholem jsou rotátory

NEKR SERVIS posiluje obchodní tým a své služby rozšířil o prodej náhradních a údržbových dílů ke stavebním strojům (OEM díly). Z nového zdroje příjmu společnost plánuje investovat do dalšího rozvoje. V současnosti pracuje například na nové elektronické evidenci výrobních a skladovacích procesů, která by měla zvýšit produktivitu práce o 15 až 20 %, nebo na posílení marketingu. Firma zvýšila i aktivitu na sociálních sítích a připravuje ke spuštění nové webové stránky. „V oblasti služeb bychom v nejbližší době rádi představili zajímavé finanční produkty na nákup našich výrobků,“ prozradil Svatoslav Ježek.

Vrcholným produktem jsou naklápěcí rotátory řady NARO, kterým se NEKR SERVIS systematicky věnuje již deset let. V těchto dnech dokončuje konstrukční oddělení firmy integraci naklápěcích rotátorů NARO do řídicích jednotek vybraných 3D nivelačních systémů. „Na naše hlavy jsme nainstalovali čidla pro naklápění a rotaci. Nyní probíhá synchronizace s jednotlivými nivelačními systémy,“ připojil Zbyněk R. Hloušek, člen vedení a hlavní konstruktér společnosti NEKR SERVIS. V současnosti už jsou naklápěcí rotátory NARO začleněny do továrního softwaru výrobce 3D nivelací iDig a těsně před dokončením je konektivita se systémem Trimble.*

(Foto archiv/NEKR SERVIS)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down