20.09.2021 | 07:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tradiční agrosalon i s komunální technikou

Po loňské vynucené pauze zaviněné covidovou pandemií se letos v posledním srpnovém týdnu v Českých Budějovicích uskutečnil již 47. ročník mezinárodního agrosalonu Země živitelka. I letos tato akce, jejíž nedílnou součástí je prezentace nejenom zemědělské techniky, přilákala téměř sto tisíc návštěvníků.

Výstavu Země živitelka v Českých Budějovicích navštívilo letos 97 500 lidí. Je to zhruba o 25 500 méně než v roce 2019, kdy se konala naposledy. Agrosalonu se od 26. do 31. srpna zúčastnilo 444 vystavovatelů. Nejvíc návštěvníků, 22 000, přišlo 28. srpna. Vyplývá to z tiskové zprávy, kterou novinářům zaslala mluvčí českobudějovického výstaviště Michaela Čeňková. Loni byla akce kvůli koronaviru zrušena. Předloni přilákala 123 017 lidí, představilo se 581 vystavovatelů z 19 zemí.
„Jsem rád, že se po roční pauze mohla letos uskutečnit tradiční výstava Země živitelka. Děkuji organizátorům, kteří vše zvládli výborně i za ztížených podmínek, při dodržování hygienických opatření, a návštěvníkům, kteří zachovali výstavě přízeň. Důkazem je, že jich přišlo téměř sto tisíc. Také vystavovatelé využili možnosti prezentovat naše zemědělství a potravinářství, které se dál rozvíjí i přes obtíže spojené s pandemií. S letošním ročníkem Země živitelky jsem spokojený,“ uvedl ministr zemědělství Miroslav Toman.
Největší denní návštěvnost byla v sobotu 28. srpna, kdy přišlo 22 000 lidí. Letos poprvé pořadatelé do celkového čísla započítali i děti do šesti let, které mají vstup zdarma.*

Více v časopisu Komunální technika 10/2021.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down