18.03.2019 | 07:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

To nejlepší z Vysočiny míří do Prahy

Pelhřimovská společnost CIME není výhradním dovozcem pouze velkých zemědělských a stavebních strojů, ale také velmi užitečných pomocníků určených nejenom do komunální sféry a k všemožné údržbě zelených ploch.

Firma CIME se již tradičně stane jedním z vystavovatelů chystané výstavy For Garden a klenoty prověřených značek jako například Walker Mowers, Billy Goat, nebo Goldoni, vezme samozřejmě s sebou.

Americký skvost

V Praze-Letňanech si v příštích dnech budete moci prohlédnout legendární americké sekačky Walker, které se vyznačují nulovým poloměrem otáčení a kromě toho také čelním sečením, které v kombinaci s nízkým posedem obsluze zajišťuje perfektní přehled nad žací hlavou a okolní trávou.

Velkými přednostmi strojů Walker, které se projeví především v členitějším terénu, jsou kompaktní rozměry a výkon. Úzké prostory, kopcovitý a členitý exteriér, převoz v malé dodávce, nebo obsekávání stromků nejsou žádný problém. Další předností stroje je fakt, že na stroj se dá agregovat například sněžný pluh, fréza nebo kartáč.

Zahrady, parky, obce, města

Dalšími krasavci, kteří se na výstavě For Garden ukážou, jsou vysavače, vertikutátory nebo křovinořez Billy Goat. Tyto profesionální americké stroje jsou nenahraditelnými pomocníky při úklidu veřejných prostranství, parků, areálů škol, ale i zahrad.

Na ploše bude k vidění například vysavač Billy Goat s označením MV650SPH. Tento samojízdný stroj s výkonem motoru 6,5 k hravě zvládne nasát kromě jiného odpadu i pohozené plechovky. O dost silnějším modelem je profesionální vysavač DL 1401 (14 k). Jeho pozitivem je turbína s ozubenými lopatkami, která veškerý materiál nadrtí. Uspoří se tak místo v zásobníku, pohonné hmoty i peníze. Na jaře se jistě hodí některý z vertikutátorů, které trávník zbaví zbytečné stařiny a nastartují porost na novou sezónu.

Ochutnávka stavebních strojů

Nepřehlédnutelným velikánem mezi těmito stroji je minirypadlo Hyundai, které patří do arzenálu stavebních strojů nabízených společností CIME. Model Hyundai R18-9 o výkonu 18,8 k a provozní hmotnosti nižší než 2000 kg je využitelný ve městech i obcích při pracích hrubšího rázu, ale i v malých prostorech. Výjimečná je čtyřletá záruka, popřípadě záruka na 4000 motohodin – podle toho, co nastane dřív.

Novinkou v sortimentu jsou kolové nakladače Schäffer, pro které získala společnost CIME výhradní zastoupení v polovině minulého roku. Široká paleta strojů se dělí na teleskopické, statkové a kolové nakladače do zemědělství, stroje opravdu kompaktních rozměrů, ale i velikány s vysokým výkonem a dosahem.

Jak vyplývá z předešlých řádek, expozice společnosti CIME bude opět plná kvalitních a prověřených strojů. Některé z nich si ponecháme jako překvapení a na výstavu vás srdečně zveme!*

Bc. Dana Starková, CIME, s. r. o.

(Podrobnosti v Komunální technice 3/2019)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down