Tisícovka vyrobených elektrických vozidel

Výrobní závod Renault Trucks v Blainville-sur-Orne významně přispívá k transformaci městské a příměstské dopravy. Od roku 2020 sériově vyrábí 100% elektrická vozidla středně těžké řady. Z výrobní linky sjelo už 1000 elektrických vozidel s hmotností 16, 19 a 26 tun, která jsou v provozu po celé Evropě.

Továrna je v provozu od roku 1956 a vyrábí vozidla středně těžké řady a kabiny nákladních vozidel. Od března 2020 se specializuje na výrobu elektrických vozidel s hmotností od 16 do 26 tun. Pro zajištění jejich výroby je v průmyslovém areálu vyhrazena výrobní hala o rozloze 1800 m², která je určena pro konečnou montáž.

Poptávka po elektrických vozidlech neustále roste. Díky flexibilitě a neustálému přizpůsobování průmyslových nástrojů se výrobní kapacita postupně zvyšuje, aby pokryla rostoucí poptávku, kdy se stále více zákazníků přiklání k dekarbonizaci dopravy.

V současné době se polovina elektrických nákladních vozidel prodávaných v Evropě vyrábí právě v závodě Renault Trucks v Blainville-sur-Orne.*

Foto archiv/Renault Trucks

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down