08.11.2012 | 02:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tiché vody zčeřila nová značka

Malé traktory Yanmar si odbyly českou premiéru na letošním veletrhu Techagro v expozici akciové společnosti Agro Podlužan se sídlem v Prušánkách, která je jejich výhradním dovozcem. Velkou pozornost poutaly i na výstavě Země živitelka, kde byly k vidění čtyři kompletní sestavy japonských traktorů s příslušenstvím poukazující na jejich univerzálnost, všestrannost a spolehlivost. Zcela po právu tak v letošním roce zčeřily tiché vody v segmentu komunálních traktorů.

Tyto stroje vhodné především do komunální sféry k údržbě zeleně a komunikací se vyrábějí v Japonsku, takže je zajištěna jejich vysoká kvalita. Není proto divu, že se během několika málo měsíců rozjelo k prvním uživatelům už téměř třicet traktorů Yanmar. Na základě těchto výsledků dostala společnost Agro Podlužan pověření zastupovat značku Yanmar i na Slovensku.

Úsporné motory, komfortní kabiny

„Naše obchodní síť pokrývá v současnosti celou Českou republiku, už máme téměř třicet obchodních zástupců,“ řekl nám Pavel Mádl, vedoucí prodeje Yanmar pro Moravu. „Dalších osm až dvanáct obchodních zástupců by mělo působit na Slovensku. U všech naleznou zájemci japonské traktory řady GK a EF 200 homologované pro evropský trh, které představují to nejlepší z portfolia společnosti Yanmar. K jejich největším přednostem patří úsporné tříválcové motory Yanmar s přímým vstřikem, které využívají i konkurenční značky. Jde o jedny z nejúspornějších motorů na trhu s vysokým točivým momentem na spodní hranici otáček. Dovolím si tvrdit, a dosavadní zájem mi dává za pravdu, že traktory Yanmar jsou nositelem vysoké kvality za přijatelnou cenu.“
Traktory Yanmar se k nám dovážely se zadním či středovým ochranným rámem, kabinu bylo možné dodat pouze k modelům EF 200H s hydrostatickou převodovkou. „Naši zákaznici však požadovali kabinu také u menších modelů GK, které například pracují v zimě při údržbě chodníků, či traktorů s mechanickou převodovkou EF 200M, a tak jsme hledali řešení,“ dodává P. Mádl. „Našli jsme ho v Polsku u renomovaného výrobce, který patří k největším výrobcům kabin pro malé traktory v Evropě, každý měsíc jich vyprodukuje téměř pět set. Tyto kabiny splňují nejvyšší standard, jsou vybaveny topením, světly, až osmi ofuky, možná je i klimatizace, mají výklopné přední i zadní okno, stěrače vzadu i vpředu, ostřikovače, otevírají se oboje dveře. V současné době probíhá homologace kabiny pro silniční provoz.“

Traktory řady GK

Traktory Yanmar GK o výkonu dieselového motoru 16 až 20 koní jsou malé, ale výkonné. Uživatelé u nich ocení zadní vývodový hřídel, tříbodový závěs první kategorie a jeden okruh vnější hydrauliky. Vzhledem ke své velikosti se hodí především do menších obcí pro komunální práce nebo do sportovních klubů.
Nové motory jsou vybaveny systémem přímého vstřikování. Poskytují více výkonu při výrazně nižší spotřebě paliva, což má vliv na maximální efektivitu a zároveň šetrnost k životnímu prostředí. Síla motoru je přenášena na kola velmi účinnou převodovkou. Díky dokonalému rozložení hmotnosti je tato síla efektivně přenesena i na podložku. Traktory GK jsou vybaveny tříbodovým závěsem s maximální zvedací kapacitou 550 kg. Tím se z nich stávají velmi efektivní a výkonné stroje, přitom jsou tiché a klidné. K bohaté standardní výbavě patří posilovač řízení, řadič směru jízdy pod volantem (reverzační páka), pohon všech kol, silná pracovní světla a jednodílný kryt motoru pro lepší přístup.

Silnější řada EF

Dvě řady EF 200 s hydrostatickou nebo mechanickou převodovkou nabízejí hned několik modelů. Celkem je k dispozici šest typů o výkonu od 27 do 35 koní, s vývodovým hřídelem, tříbodovým závěsem, dvěma vnějšími okruhy hydrauliky a s hydraulickým řízením. Jde o všestranné profesionální stroje s bohatou výbavou a maximálním komfortem.
Traktory modelové řady EF 200M s mechanickou převodovkou jsou určeny pro práce, kde se používá zadní vývodový hřídel a kde je zapotřebí velká tažná síla. Jsou vybaveny novým TNV dieselovým motorem s přímým vstřikováním, který vyniká nejenom vysokým výkonem, ale i perfektní účinností spalování. Díky tomuto silnému motoru poskytují více výkonu při výrazně nižší spotřebě a minimálních emisních hodnotách. Traktory EF 233M mají standardně převodovku s 12 převodovými stupni vpřed i vzad. Samozřejmostí jsou plazivé převody, které umožňují použit traktor pro práce vyžadující velmi pomalou rychlost. Ke změně směru jízdy je u traktorů EF 200M potřeba pouze jedna páka. Synchronizace reverzace umožňuje hladké zařazení zvoleného směru jízdy.
Špičkové traktory Yanmar EF 200H s hydrostatickou převodovkou vynikají nejen silou ale i výborným komfortem a rychlostí až 30 km/h. Jsou lehké a kompaktní, ale díky dokonalému rozložení hmotnosti také velmi stabilní i při připojení různých přídavných zařízení. Vysoká maximální rychlost umožňuje snadný a rychlý přesun z jednoho místa na druhé.

Velký výběr závěsné techniky

V nabídce společnosti Agro Podlužan je od samého začátku i kompletní doplňkové nářadí. Jde především o zametací kartáče, sněhové pluhy, sněhové frézy a různé stroje na ošetření trávníků. Toto příslušenství se vyrábí v Nizozemí, kde má i sídlo evropské centrum firmy Yanmar. Uvedenou nabídku rozšířilo před časem i závěsné zařízení značek Del Morino a Morgnieux. Produkty obou výrobců jsou známé precizním zpracováním a vynikající kvalitou. Proto se oficiálně doporučují jako standardní příslušenství k traktorům Yanmar po celé Evropě. Samozřejmě se nechají agregovat i s malými traktory jiných značek.
Del Morino je tradiční italský výrobce kvalitní zemědělské techniky s historií již od roku 1875. V současnosti firma dodává kvalitní a prověřenou zemědělskou a zahradní techniku do celého světa. V oblasti komunální techniky firma dodává sněhové radlice, sypače, přepravní boxy a podkopy pro upevnění na tříbodový závěs traktoru. Většina produktů je určena pro traktory o výkonu od 12 do 100 koní. Morgnieux je francouzský výrobce traktorového příslušenství pro komunální sféru. Veškerou techniku vyrábí výhradně ve Francii z vysoce kvalitních materiálů, a to již od roku 1923. Zabývá se především výrobou strojů pro tvorbu a údržbu zeleně, tedy mulčovačů, rotačních sekaček, rotavátorů. Z komunální techniky jde o sněhové radlice, sypače a přepravní boxy - zejména pro kompaktní a subkompaktní traktory.

Služba od A až do Z

Společnost Agro Podlužan disponuje moderními prostory a kvalifikovaným personálem schopným zajistit nejen prodej, ale především servis a bezproblémové dodávky náhradních dílů pro dlouhý a bezchybný chod prodaných strojů. „Chceme se o naše zákazníky starat od A až do Z, tedy od zpracování projektu čerpání dotací z Programu rozvoje venkova, přes zajištění finančních záležitostí, až po prodej nových strojů a jejich servis. Uvědomujeme si potřeby našich zákazníků, kteří požadují produkt nejvyšší kvality za příznivou cenu. A tím malé komunální traktory Yanmar určitě jsou,“ říká závěrem Pavel Mádl.
Text a foto Vladislav Fuka

Popisek:

Japonské traktory Yanmar si odbyly českou premiéru na veletrhu Techagro

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down