05.01.2017 | 08:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Terénní vozíky nejen pro komunální aplikace

Společnost Auto SAS s. r. o. je známá především díky prodeji a servisu vozidel Multicar a čisticí techniky HAKO. Už méně zákazníků z komunální sféry zná tuto firmu jako dodavatele manipulační techniky.

Koncem loňského roku uvedla na trh novinku z oblasti manipulační techniky, která si určitě najde i svoje místo v řadě měst a obcí. Na podrobnosti jsme se zeptali Adama Novotného.

Proč právě terénní vysokozdvižný vozík?

Již delší dobu se našim zákazníkům snažíme nabídnout vysokozdvižný vozík, který by nahradil v Čechách a na Slovensku tak rozšířený stroj, jako byla Desta DVHM 3522 TXK, jehož výroba skončila před několika lety a v současnosti na trhu není jeho adekvátní náhrada. Proto jsme se rozhodli nakonec pro vysokozdvižný vozík Samuk.

Jaké jsou přednosti vozíků Samuk?

Jejich výjimečnost daná především kompaktními rozměry. Nyní je pro český trh určena řada strojů v nosnostech 1800, 2500 a 3500 kg, výška zdvihu je až 6000 mm, délka bez vidlic do 3100 mm. Vyšší řada pracuje s nosností 4000 a 5000 kg, výška zdvihu činí až 6000 mm, délka bez vidlic pouze 3650 mm je ve fázi testování.

K jakému účelu slouží?

Koncepce stroje je prioritně určena pro manipulaci s materiálem v terénu. Díky volitelnému pohonu 4 x 4 a uzávěrkám diferenciálu jsou schopny pracovat prakticky všude. Klienti je mohou použít ve sběrných dvorech, pilách, stavebnictví i v zemědělství. Protože dodáváme i mnoho přídavných zařízení, má Samuk opravdu široké uplatnění. Z nářadí zmíním například lopatu na sypké hmoty, radlice na odhrnování sněhu, otočná zařízení sloužící pro vyprazdňování kontejnerů, jeřábová ramena a mnoho dalších zařízení až třeba po integrovanou váhu na odpady.

Podrobnosti v Komunální technice 12/2016

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down