15.11.2016 | 08:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Terénní vozíky a teleskopické manipulátory v těžkém terénu

Společnost Linde Material Handling Česká republika pozvala své zákazníky
a zájemce z řad odborné veřejnosti na prezentační den terénní manipulační techniky. Akce se konala v Hummer Centru v Horních Počernicích a ukázalo se, že terénní vozíky si i s takto těžkým terénem dokážou poradit.

Terén pražského Hummer Centra byl jako stvořený pro ukázky terénní manipulační techniky značky AUSA, kterou česká pobočka Linde Material Handling v ČR dodává a pronajímá.

Organizátoři připravili testovací trať pro dva druhy techniky. První jízdy patřily terénním vysokozdvižným vozíkům, které se od běžných vysokozdvižných vozíků liší svým určením
do terénu a tomu jsou i přizpůsobeny. Vozíky jsou opatřeny velkými pneumatikami s vysokým vzorkem a mají možnost připojitelného pohonu zadních kol. V těžkém terénu tak může řidič během krátkého okamžiku přejít na pohon 4 x 4, který mu umožní zdolávat jak velká stoupání, tak práci v náročném a rozbahněném terénu. Typické využití terénních vozíků je v zemědělství, stavebnictví a například dřevařském průmyslu.

Ukázky průchodu terénem potvrdily, že terénní vozíky s pohonem 4 x 4 zdolají nejenom velká stoupání, ale dokážou si poradit i s výmoly a broděním v rozmáčeném terénu a bahně.

Vysokozdvižné terénní vozíky AUSA do nosnosti 3500 kg pohání dieselové motory Kubota s výkonem od 23 do 49 kW v závislosti na nosnosti stroje. Terénní vozíky s nosností 5000 kg pak pohání přeplňovaný dieselový motor Deutz s výkonem 56 kW. Všechny stroje jsou vybaveny hydrostatickým převodem hnací síly a mají široký výběr volitelné výbavy.

Dalším druhem předváděné manipulační techniky byly teleskopické manipulátory, stroje, které jsou na rozdíl od vysokozdvižných vozíků opatřené teleskopickým ramenem, jež umožňuje zakládat břemena až do výšky 5 metrů.*

Více v časopisu Komunální technika 11/2016.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down