28.02.2017 | 01:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Technika pro zdravý a kvalitní pažit

Již více než půl století působí na trhu německá společnost Wiedenmann GmbH s výrobním závodem v německém městě Rammingen ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko. Kořeny firmy sahají do roku 1964, a přestože již překročila padesátku, je stále svěží a inovativní.

„Jsme rodinnou společností vedenou bratry Jürgenem, Horstem a Uwem Wiedenmannovými. Máme tři továrny a 240 zaměstnanců. Specializujeme se především na vývoj a výrobu profesionálního příslušenství pro sportovní, především fotbalové a golfové, ale i okrasné trávníky. Nezapomínáme ani na údržbu umělých travních povrchů. Kromě toho se věnujeme strojům pro celoroční údržbu komunikací, konkrétně například zametačům, radlicím nebo sypačům. Díky širokému výrobnímu programu s řadou modifikací si u nás zákazník vybere stroj, který mu nejlépe vyhovuje. Okolo 90 % produkce je určeno pro vývoz a zhruba 9 % zisku investujeme zpátky do vývoje,“ uvedl na lednovém semináři pro správce hřišť pořádaném spolkem IOG ČR v Plzni obchodní manažer firmy Karl Wiedenmann.

Společnost Wiedenmann nabízí ucelenou řadu dvěma klínovými řemeny (každý je umístěn na jedné straně) poháněných provzdušňovačů Terra Spike v modifikacích s ohledem na povrch, typ půdy a další faktory. Systém Vibra stop omezuje vibrace přenášené do traktoru (nosiče). Úhel a hloubka vpichu se nastavují centrálně, rychle a bez využití nářadí. Na provzdušňovačích najdeme dvě stupnice pro nastavení hloubky – jedna slouží pro aktuální délku jehly, která se provozem zkracuje, druhá pro skutečnou hloubku zákroku. Také v tomto segmentu techniky upaluje technický pokrok rychle vpřed a práce na fotbalovém hřišti, která dříve trvala den, je hotova za tři hodiny, samozřejmě při stejném počtu otvorů na jednom metru čtverečním.

Unikátem, považovaným stále za novinku, jež obdržela cenu za inovaci na veletrhu GaLaBau 2012 v Norimberku, je stroj Core Recycler s vlastním motorem. Jak napovídá název, je určený pro sběr „špuntů“ po aerifikaci dutými jehlami. Vtip spočívá v tom, že ze „špuntů“ se v rotujících sítech oddělí zemina a písek, které se vracejí spolu s užitečnými mikroorganismy zpět na hřiště. Nežádoucí složky, například plst, končí v hydraulicky sklopném zásobníku.

Další skupinou výrobků společnosti Wiedenmann jsou stroje Super 500 a 600 sloužící k provzdušňování se sběrem. Mohou být využity i pro úklid listí a jiných nečistot z hracích ploch i jinak zaměřených trávníků. Prutové brány Terra Rake se záběrem od 1,7 do 4,6 m jsou určeny prioritně k odstraňování stařiny z rozlehlých ploch. Vzhledem k tomu, že jejich hroty jsou velmi krátké, může pracovní rychlost dosáhnout až 20 km/h.

Fukary Whisper Twister a Mega Twister s různými průměry trubic a výkony jsou určeny k odstranění listí a jiných nežádoucích složek z travnatých povrchů. Z prořezávačů lze potom zmínit techniku Terra Float či Tera Split. Stroj Terra Seed je vybaven doséváním s regulací v rozmezí 5-30 g travních semen na m2, pneumatická dosévačka Terra Float Air je určena pro 1-30 g/m2.*

Foto autor a archiv/STROM Praha a. s.

(Podrobnosti v Komunální technice 2/2017)

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down