Technika Energreen a postřehy z praxe

Výrobky Energreen dodává na český a slovenský trh již druhým rokem společnost HANES. V nabídce jsou dva druhy strojů: speciální samojízdné kolové nosiče ILF a rádiem řízené pásové svahové nosiče nářadí ROBO.

Podíváme-li se na nejvšestrannějšího zástupce, pásový stroj RoboGREEN, který pracuje bez omezení na svazích do 55°, pak jsou ohlasy veskrze pozitivní. Jednak jsou zákazníci příjemně překvapeni reálnou svahovou dostupností a stabilitou stroje při práci ve svahu, jednak především  jeho výkony, kterých RoboGREEN s výkonem motoru 40 koní dosahuje  při sekání travních anebo dlouhodobě zanedbaných porostů.

Větší RoboMAX s celkovou hmotností přes tři tuny a výkonem motoru 80 koní se vyprofiloval jako ideální výkonný pomocník pro likvidaci náletových dřevin. U některých zákazníků firmy HANES tyto stroje pracují i v dvousměnném provozu. Potom je pro tyto uživatele klíčová provozní spolehlivost stroje a v případě potřeby dostupnost servisu a náhradních dílů, především pak nástrojů, které podléhají opotřebení. Tito zákazníci mají nově k dispozici „hot line“, která funguje sedm dnů v týdnu a 365 dní v roce tak, aby se zákazníkům dostalo vždy „první pomoci“.

U nejvýkonnějšího zástupce RoboPOWER je třeba si uvědomit, že v konfiguraci pro likvidaci klestu, popřípadě náletových dřevin jde o stroj těžký asi 6,5 t s výkonem motoru 140 koní. Likviduje hmotu až do průměru 20 cm.

„Pro zákazníky, kteří preferují praktické ukázky pracovního nasazení, nabízíme možnost demo akcí přímo v jejich lokalitách, kde si lze velmi jednoduše ověřit, zda stroj splňuje jejich očekávání či nikoliv. Samozřejmě letos uspořádáme i několik veřejných předváděcích akcí, kde je vítán každý, kdo má o danou techniku zájem,“ uzavírá Filip Hachle.*

(Podrobnosti v Komunální technice 2/2018)

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *