09.07.2013 | 12:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Technické inovace pro každé období

Za specialistu na výrobu zařízení pro údržbu komunikací a jejich blízkého okolí můžeme bez obav označit německého výrobce komunální techniky firmu Fiedler Maschinenbau und Technikvertrieb GmbH, kterou na českém trhu zastupuje společnost HS+, Ing. Radek Sláma.

Firma Fiedler se již od svého vzniku v roce 1990 zabývá vývojem a výrobou příkopových ramen pro různé nosiče – od lehkých užitkových vozidel jako např. Multicar, Magma, Bucher, Ladog, přes speciální nosiče Lindner, Aebi, Unimog až po traktory všech značek.
Od roku 1998 své portfolio rozšiřovala o vysavače listí, nástavby na sběr listí a odpadků z nezpevněných a travních ploch, sypače vozovek, sněhové radlice, válcové zametače a další techniku.
Příkopová ramena Feidler jsou charakteristická čelní agregací a rámem pro příčný posuv, který umožňuje delší dosah a velmi snadné vyhýbání se patníkům a podobným překážkám. V sortimentu jsou ramena s dosahem od 2,95 m do 6,6 m od podélné osy nosiče.
Unikátním konstrukčním prvkem je patentovaný rychloupínací systém nářadí SWS®. Umožňuje snadné přestavení nářadí pro práci napravo či nalevo ve směru jízdy, jeho plynulé natáčení o 360° a rychlou výměnu během několika minut pouze jedním člověkem.
Systém SWS® předurčuje ramena k mnohem všestrannějšímu využití, než pouhému vyžínání krajnic. Výrobce totiž dodává celou řadu dalších pracovních nástrojů. Současnou nabídku tvoří vedle žacích hlav také nůžky na živé ploty či větve, pařezová a příkopová fréza, zemní vrták, agresivní kartáč a hlava pro mytí patníků, svodidel a značek.
Díky široké paletě nástrojů je využitelnost ramen Fiedler mnohem větší a pořízení je ekonomicky výhodné. Všechna jsou určena k čelní agregaci vzhledem k jejím nesporným výhodám, z nichž největší je, že rameno a nářadí jsou stále v zorném poli řidiče a díky tomu je i práce mnohem komfortnější a bezpečnější.
Z dalších nástaveb je třeba upozornit na sypače komunikací, které se vyrábějí jak s vlastním zásobníkem pro montáž do korby nosiče, tak závěsné k montáži místo zadního čela korby, nesené do tříbodového závěsu apod. U závěsných a nesených sypačů se dodává systém posypu jak dávkovacím válečkem, tak rozmetacím talířem. Novinkou letošní sezóny bude kombinovaný závěsný/nesený sypač velmi snadno přestavitelný z válečkového posypu na posyp rozmetadlem a naopak.
Při vývoji a výrobě všech nástaveb Fiedler je kladen velký důraz na inovační technická řešení, široké možnosti použití, to vše při vysoké bezpečnosti práce. Všechny produkty se vyznačují značnou technickou úrovní a vysokou užitnou hodnotou, což vystihuje i firemní slogan: „Inovační technika pro každé roční období.“
Většina letošních novinek byla představena na červnové výstavě Demopark v německém Eisenachu. U nás budou některé z nich k vidění na zářijových Dnech zahradní a komunální techniky v Havlíčkově Brodě.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down