28.02.2018 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Také trávník potřebuje nakrmit

Stejně jako všechny hospodářské plodiny, je potřeba i travní porosty kvalitně a pravidelně hnojit. Produktem pro výživu trávníků, kterým Lovochemie tak trochu vybočuje ze své tradiční nabídky hnojiv pro zemědělskou prvovýrobu, jsou přípravky řady Lovogreen.

Jak už napovídá název, tato hnojiva jsou určena k efektivní výživě trávníků, nejen „greenů“ a odpališť na golfových hřištích. Používají se prakticky pro celý segment profesionálně obhospodařovaných travnatých ploch (sportoviště, zatěžované plochy, komunální zeleň, pěstitele travních koberců atd.), stejně tak jako pro výživu hobby trávníků těch, kdo chtějí mít hezký pažit kolem domů, chalup či chat.

Lovogreen zahrnuje celou řadu hnojiv určených pro výživu travnatých ploch. Na trhu jsou zatím dva typy: Lovogreen NPK 20-5-8 + 2MgO pro jarní a letní použití a Lovogreen NPK 10-5-20 + 4MgO pro podzimní aplikace.

Výživa trávníku by se vždy měla řídit určitými zásadami, na jejichž základě vytvořila Lovochemie, a. s., plán celoročního hnojení pro optimální růst travních porostů a jejich co nejlepší přezimování. Dávkování u výrobků z řady Lovogreen je stanoveno v rozmezí 3-6 kg na 100 m2, přičemž záleží hlavně na intenzitě hnojení nebo na půdních a klimatických podmínkách lokality.*

(Podrobnosti v Komunální technice 2/2018)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down