28.11.2019 | 07:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Také chodníky v zimě vyžadují řádnou údržbu

Nejen o silniční tahy se starají stroje od akciové společnosti PEKASS. Udržovat v schůdném stavu je třeba i chodníky a veřejná prostranství. Pro tyto účely jsou určeny především komunální nosiče a kompaktní traktory italského výrobce Antonio Carraro.

„Jedná se o stroje, které se za více než šestnáct let, kdy je PEKASS výhradním dovozcem této značky do České republiky, již staly každodenními a nepostradatelnými pomocníky měst, obcí, technických služeb a dalších subjektů,“ vysvětluje David Procházka, vedoucí prodeje komunální a silniční techniky ve společnosti PEKASS.

Úspěšné duo

Podle něj si mezi komunálními nosiči a kompaktními traktory Antonio Carraro zcela jistě najde svého favorita každý, kdo hledá spolehlivý stroj pro celoroční pracovní nasazení v rozdílných podmínkách.

„Jednoznačně nejžádanějším zástupcem této techniky je již po několik let komunální nosič nesoucí označení TTR 4400 HST II. Ten se řadí na špici mezi komunálními nosiči, a to nejen díky své flexibilitě pro agregaci pracovních nástaveb, tak pro vynikající užitnou hodnotu a provozní vlastnosti díky hydrostatické převodovce a otočnému pracovišti řidiče,“ doplňuje David Procházka a pokračuje:

„Nosič TTR 4400 HST II je vybavený japonským dieselovým motorem Yanmar o výkonu 38 koní, který je známý svým kultivovaným chodem a příznivou spotřebou. Ovšem stejně tak obratným a mrštným je i silnější sourozenec zmíněného modelu s názvem SP 5800 HST, který je osazen výkonnějším motorem pro náročnější uživatele. Na rozdíl od modelu TTR 4400 HST II je konstrukčně koncipovaný jako kloubový nosič nástaveb. Jinak jsou jejich technické parametry takřka totožné.“

Doplňky pro každý vkus

Jak nás informoval David Procházka dále, na všechny zmíněné modely je možné agregovat opravdu značné množství nástaveb pro zimní údržbu, a to především od německého výrobce Wiedenmann, který se zabývá technikou určenou na zimní údržbu chodníků, komunikací a veřejných prostranství. V katalogu této společnosti nalezneme nejenom sněhové radlice, ale také zametací kartáče a sypače.

V segmentu sněhových radlic lze vybírat mezi klasickým provedením Snow Master, nebo variabilními šípovými produkty s označením Vario. Zapomenout nelze také na sypač Ice Master, který je vhodný k malotraktorům. O jeho pořízení sní mnoho uživatelů, kteří zvažují, zda si pořídit sypač s technologií posypu válečkem nebo kotoučem. „Hybridní“ model Ice Master splňuje oba požadavky. Díky svému systému rychlé výměny lze tento sypač používat během několika vteřin s válečkovým nebo kotoučovým rozhozem. Jedná se vlastně o dva stroje v jednom, což je výhodné hlavně pro střídání ošetřovaných ploch v městech, obcích a dalších lokalitách.

Na zimu s předstihem

Díky otočnému pracovišti obsluhy u komunálního nosiče Antonio Carraro modelu TTR 4400 HST II lze nad motorovou část agregovat jak kotoučový sypač na sůl, písek a inertní materiál, tak v sezóně údržby zeleně i objemný zásobník na posekanou trávu s výškovým vyklápěním.

„Ideálním pomocníkem na údržbu chodníků a ploch s větším množstvím sněhové pokrývky jsou frézy Westa, které se vyrábí v široké škále pracovních záběrů. Jakmile spadne první sníh, bývá zpravidla pozdě. Tedy již nyní či kdykoliv během roku je vhodný čas pro řešení potřeb techniky nejen na tuto, ale i další zimní sezónu,“ vrací nás zpátky do zimy David Procházka.*

(Podrobnosti v Komunální technice 11/2019)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down