15.05.2012 | 01:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Svěží vítr z východu

Již od založení v roce 1991 se firma Bonas z Milevska řadí mezi rozhodující dodavatele techniky pro údržbu zeleně. Prvních deset let existence se zabývala především hobby technikou a potřebami pro zahrádkáře, ale s nástupem laciných výrobků z Číny a dalších lokalit rozhodlo vedení společnosti o změně orientace na profesionální a komunální techniku.

Firma Bonas tehdy vsadila na japonskou kvalitu a převzala zastoupení komunální techniky a traktorů známé značky Kubota. Netrvalo dlouho a Bonas začal na našem trhu zastupovat dalšího výrobce ze „země vycházejícího slunce“. Tentokrát se jednalo o značku Canycom.

Zprvu velká neznámá

Jak nám prozradil obchodní zástupce společnosti Bonas Radko Našinec, byl Canycom před třemi roky pro české zákazníky ještě větší neznámou, než v začátcích Kubota. „Jak už to v životě chodí, všechno souvisí se vším. Mulčovače pro údržbu extrémních ploch v sortimentu Kuboty chybí a když jsme hledali vhodného dodavatele, ukázalo se, že Kubota úzce spolupracuje s Canycomem při dodávkách komponentů, jako jsou motory, převodové skříně a další. Pak už se stačilo dohodnout a další zastoupení bylo na světě,“ vysvětlil Radko Našinec.
Nejen mulčovače

V katalogu Canycomu ovšem nenajdete pouze mulčovače. Tato dynamická společnost s rozsáhlou konstrukční a vývojovou základnou věnuje v poslední době největší pozornost ekologii a elektromobilům pro pracovní využití. Nabízí také širokou paletu lesní techniky a stavebních transportních strojů. Bonas nabízí kromě jiných pomocníků i minidumpery (obr.1).
Zprvu měl Bonas v sortimentu čtyři modely mulčovačů Canycom, dnes je jich dvojnásobek a brzy přibudou další dvě novinky. Jedná se výhradně o plně profesionální výrobky, určené do těch nejobtížnějších podmínek, jako jsou extrémní svahy, kde se díky plnohodnotnému mechanickému pohonu obou náprav 4WD cítí jako doma.
Ve všem, co Canycom dělá, je vidět snahu o pokrok a často o revoluční patentovaná řešení. V loňském roce přišla firma s prvními dvěma zástupci nové modelové řady F1 Massao (obr. 2). Nejedná se pouze o avantgardní design, ale o zcela nový koncept, který obsahuje všechny dříve osvědčené prvky a řadu nových předností.

V čem tkví síla?

Stejně jako Kubota i Canycom dbá na maximální kvalitu, spolehlivost a funkčnost svých výrobků. V čem je síla této značky a které parametry zákazníci nejvíce oceňují?
• Srdcem každého stroje je motor. Canycom pro své výrobky používá výhradně profesionální motory Kubota, Subaru-Robin a Kawasaki v průmyslovém provedení a výrobci pro ně povolují svahovou dostupnost až 40 stupňů.
• Dvoustupňové profesionální hydrostatické převodovky s pracovním a transportním rozsahem rychlosti pojezdu od Kanzaki a Hydro-Gear mají uzávěrku diferenciálu řazenou pod zatížením a jsou vybaveny chladiči oleje, které umožňují trvalý provoz i za extrémních teplot vzduchu.
• Stejně jako Kubota používá i Canycom pro pohon žacího ústrojí kloubové hřídele. Je tak zajištěn přenos točivého momentu beze ztrát a konstrukce umožňuje navíc extrémní zdvih ústrojí v rozsahu 0 až 180 mm a bezproblémové přejíždění obrubníků a jiných terénních nerovností.
• Kloubová hřídel je použita i k mechanickému pohonu přední nápravy. Točivý moment je proto za všech okolností rozdělován mezi nápravy v poměru 50 / 50 a nedochází k prokluzu jedné z nich. Obě nápravy jsou bržděné.
• Unikátní je také vlastní konstrukce přední nápravy, která dovoluje natočení předních kol v extrémním úhlu a poloměr otáčení činí pouhých 35 cm. Velká světlá výška 236 mm výrazně zlepšuje funkční vlastnosti v neudržovaných porostech.
• Speciální materiál a tvar nože zaručuje jejich několikanásobně vyšší životnost a mnohem vyšší intenzitu mulčování. Originálně je vyřešena i jejich výměna bez použití nářadí.
• Z prvků pro komfort obsluhy je možné jmenovat výškově i podélně nastavitelný volant a sedačku, nožní i ruční ovladače pojezdu a brzdový pedál alternativně vlevo, či vpravo, spojku žacího ústrojí pod volantem, plynule nastavitelnou výšku sečení a nádrž s objemem dostačujícím pro celodenní provoz.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down