25.09.2018 | 07:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Světový rekord - bez řidiče odklízí sníh

Nokian Tyres a Valtra dosáhly v březnu 2018 světového rekordu v odstraňování sněhu pomocí autonomního traktoru. Samořízený traktor Valtra T254 Versu vybavený pneumatikami Nokian Hakkapeliitta TRI odklidil sníh na uzavřené silnici v jižním Finsku v rychlosti 73,171 km/h.

Traktor Valtra T254 Versu, který získal titul Traktor roku 2018, je mezi poskytovateli služeb a zemědělci velice oblíbený pro své všestranné užití, jakým jsou práce v zemědělství nebo v lese i stavební činnost ve městech. Standardní verze traktoru Valtra T254 Versu je vybavena inovativním uživatelským rozhraním SmartTouch, které sice nebylo nezbytné pro dosažení rychlostního rekordu, ale provozovatelé traktorů jej velice oceňují pro jeho intuitivnost.

 

„Pro mnoho našich zákazníků představuje snadno ovladatelná loketní opěrka SmartTouch úsporu prostředků, které byly dříve investovány do módních nebo příliš komplikovaných technologií, jako je automatické navádění, správa úkolů a telemetrie. Zároveň sledujeme rostoucí poptávku po nových technologiích, které pomáhají zvyšovat efektivitu a které jsou propojitelné s existujícími obchodními systémy. Prostřednictvím našich SmartTouch traktorů si udržujeme naše přední postavení v nabídce inovativních technologií,“ říká Mikko Lehikoinen, marketingový ředitel společnosti Valtra EME.*

Více v časopisu Komunální technika 9/2018.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down