08.11.2012 | 02:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Světová premiéra v Hannoveru

Světovou premiéru na 64. Mezinárodním veletrhu užitkových vozidel IAA Hannover (20. - 27. září 2012) měla jak značka nákladních vozů Avia, tak i novinka v nabídce společnosti Avia Ashok Leyland Motors s.r.o. Praha – řada nákladních vozů s kabinou Crew cab pro sedmičlennou posádku.

V expozici A21 v hale č. 11. vystavila Avia Ashok Leyland Motors kabinu pro posádku jak s pohonem 4 x 2, tak i verzi 4 x 4. Mezi exponáty našli návštěvníci veletrhu IAA i valník na vzduchové pérování a denní kabinu s rukou.
Na tiskové konferenci 19. září 2012, která se uskutečnila v expozici společnosti v rámci novinářských dnů veletrhu IAA, vystoupil výkonný ředitel Avia Ashok Leyland Motors Tomáš Jiřička a krátce představil historii značky i současnou globální expanzi. „V průběhu posledních let udělala Avia významné kroky ve svém celosvětovém působení. Díky indické automobilce Ashok Leyland a její mezinárodní síti dnes Avia neoperuje pouze na tradičních trzích ve střední Evropě, ale své výrobky dodává na čtyři kontinenty. Pozoruhodné jsou úspěchy na ruském trhu, kam jsme v posledních dvou letech dodali přes 200 vozidel, významný je trh ve Spojených arabských emirátech (SAE), kde jsou montovány nákladní vozy Avia v závodě Ashok Leyland v Ras Al Khaimah, do USA dodáváme exkluzivně kabiny a podvozky pro výrobce Smith Electric Vehicles. Předmostí jsme si letos vytvořili v Argentině, Singapuru, Malajsii a v Keni,“ uvedl ve svém vystoupení Tomáš Jiřička.

Počítá se s mohutnější expanzí

Strategie globální expanze se pozitivně odrazila i ve výsledcích letošního roku. K dnešnímu dni prodala společnost Avia Ashok Leyland Motors 624 vozů, což je ve srovnání se stejným obdobím loňského roku nárůst o 74 %, tržby narostly o 48 % na 415 mil. Kč (22 mil. USD).
Ruku v ruce s expanzí na nové trhy se rozšiřuje i výrobkové portfolio. „V současnosti vyrábíme nákladní vozy v kategorii od 6 do 12 tun plnící emisní limity v souladu s požadavky jednotlivých trhů – od Euro2 po Euro5 a Conama5. Vozy Euro2 vychází z motorů Ashok Leyland série H, vozy pro emisní limity Euro3 až Euro5 a Conama5 jsou postaveny na motorech Cummins série ISbe. Součástí našeho programu expanze jsou pro příští rok i vozy s emisními limity Euro6 a rozšíření výrobního programu o nákladní vozy o celkové hmotnosti 15 tun a 18 tun,“ nastínil budoucnost výrobního programu Avia Ashok Leyland Motors výkonný ředitel společnosti Tomáš Jiřička.

S novou kabinou

Světovou premiéru měl na veletrhu IAA v Hannoveru i nejmladší člen v nabídce vozů Avia – nákladní vozidla s kabinou Crew cab pro sedmičlennou posádku (Squad Series) - foto. „Dvoukabiny nové výrobkové řady jsou připraveny speciálně pro požadavky hasičských a záchranných služeb, které potřebují přepravovat posádky o počtu čtyři až sedm členů. Nové vozy přicházejí v provedení 4 x 2 i 4 x 4 a jsou tak vhodné jak na silnice, tak i do terénu. Vaši posádku tak dostaneme tam, kde je potřeba a kdy je potřeba,“ představil světovou premiéru Tomáš Jiřička.

Foto David Hloušek

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down