Světová premiéra nového nakladače

Letošní novinkou je univerzální teleskopický kloubový nakladač Liebherr L 509 Tele. Kombinuje v sobě výšku zdvihu a pracovní dosah běžného teleskopického nakladače s produktivním překládkovým výkonem klasického, kolového. Spojuje tak výhody dvou tříd v jenom stroji.

Nový teleskopický výložník nabízí výhody s ohledem na výšku zdvihu a na dosah. Stereo řízení Liebherr, osvědčená kombinace kloubového řízení s řízenou zadní nápravou, umožňuje vynikající manévrovatelnost stroje.

Aplikace tohoto kombinovaného technického řešení činí z nakladače L 509 Tele flexibilního partnera využitelného například v zahradnictví, zemědělství, komunální sféře nebo při recyklaci materiálu. Na stavbách všeho druhu poslouží jako mnohostranný pomocník, který zvládne bezpečně ovládat i méně zkušená obsluha.

Stejně různorodé jako oblasti použití je také pracovní nářadí, s nímž může nový nakladač Liebherr efektivně pracovat po celý rok. Namátkou jmenujme lopaty: zemní, na lehké materiály, s přidržovačem, paletizační vidle nebo sněhové radlice jsou pouze několik příkladů. Pro rychlou výměnu příslušenství je novinka vybavená nově zkonstruovaným hydraulickým systémem.

Připojovací rozměry zůstávají stejné jako u kolových nakladačů L 506 Compact až L 509 Stereo. To znamená, že provozovatelé mohou dále používat pracovní nářadí těchto strojů i u uvedené novinky.

Nakladač L 509 Tele se vyznačuje vysokou vylamovací silou a také značnou silou v horní oblasti kinematiky výložníku. Díky své kompaktní konstrukci umožňuje dobrý výhled na každé pracovní vybavení.

Parametry nakladače Liebherr L 509 Tele

  • Překlopné zatížení v zalomení: 3800 kg
  • Objem lopaty: 0,9 m³
  • Provozní hmotnost: 7000 kg
  • Maximální výška zdvihu paletizačních vidlí: 4800 mm
  • Výkon motoru (ISO 14396): 54 kW/73 k

(Podrobnosti v Komunální technice 8/2020)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down