Svahový stroj nejenom na mulčování

Všestranný pásový nosič nářadí RoboGREEN Evo prošel loni další vlnou inovací, které pomáhají uživatelům k rychlejší výměně pracovních nástrojů, jež netrvá déle než pár minut, a tím také k vyšší efektivitě při nasazení stroje s vícero pracovními nástavci.

Všechny zásadní parametry samozřejmě zůstaly zachovány, a to včetně svahové dostupnosti 55° bez omezení směru a délky. Byla zvýšená ochrana nosiče před poškozením, například při likvidaci náletových dřevin. RoboGREEN je tak nově vybavený celkovou ocelovou kapotáží. Posílená byla ochrana podvozku a přibyla masivní ochrana chladiče.

Zrozen pro tvrdou práci

„Z hlediska prodejů v České republice máme za sebou nejúspěšnější rok a přirozeně náš těší zájem a důvěra zákazníků, mezi které aktuálně přibyla například další střediska správy a údržby silnic a dálnic, soukromí majitelé i technické služby,“ říká Ing. Hynek Rieger ze společnosti HANES, která má na starosti prodej této techniky v ČR i SR a pokračuje:

„Asi největší výhodou s ohledem na aktuální trendy je schopnost stroje RoboGREEN mulčovat i hodně vysokou travní hmotu, a to i v limitních náklonech. Vidíme, že se snižuje počet sečí, respektive díky aktuálnímu počasí je travní hmota vyšší a hustější, než bylo obvyklé v posledních několika letech. Ani s touto situací nemá RoboGREEN problém. Na druhou stranu i při sečení nízkého porostu je výsledek opravu skvělý, jak dokládají obrázky.“

Příslušenství láká

Aktuálním trendem hlavně u zákazníků, kteří mají RoboGREEN déle a ověřili si jeho funkčnost, je snaha o získání dalšího příslušenství. Dnes nejoblíbenější je tzv lesnická hlava na náletové dřeviny. Oceňují ji uživatelé, kteří řeší údržbu zanedbaných ploch, popřípadě mají zakázky na jednorázové zásahy tohoto typu. Nabídka zahrnuje tři typy rotorů, které se dají libovolně měnit v rámci jedné pracovní hlavy. Každý z nich je vhodný na trochu jiný typ zásahu a má i poněkud jiný výsledek. Společný je pracovní záběr 130 cm.

Dva nejpoužívanější rotory mají pohyblivé nebo pevné nože na šroubovici (obrázky). Podle zkušeností společnosti HANES je rotor s poměrně širokými pohyblivými „zuby“ vhodný pro zákazníky, kteří před výkonem (průměrem drcených náletových dřevin) upřednostňují jemnější frakci po zásahu. Rotor s pevnými zuby spíše volí subjekty služeb, pro něž je důležité zvládnut pokud možno co nejvíce práce (myšleno hustotou a průměrem drcených dřevin) a akceptují hrubší frakci. Při nejnižší pozici rotoru lze docílit i promíchání drcené hmoty s povrchem, jak ukazuje další obrázek. Co zvládne RoboGREEN v této konfiguraci je dobře vidět na obrázcích při práci v zanedbaném ovocném sadu.

Ukázky napoví

„Stále platí, že je třeba s potencionálním zákazníkem velmi podrobně diskutovat o plánovaném nasazení stroje výsledku práce. Není nad to vidět techniku při práci u našich zákazníků nebo na individuálních předváděcích akcích, kde je možné ověřit si v konkrétních reálný výsledek i výkon,“ podotýká Ing. Rieger a navazuje:

„Pokud by byl RoboGREEN pro uživatele „malý“, může sáhnout o řád výš, kde stroj RoboMAX určitě splní jeho představy o likvidaci náletových dřevin. Tady hovoříme o výkonu zhruba 80 koní, pracovním záběru 1,5 metru a drcení dřevin do průměru 12 cm. U některých našich zákazníků už překročily stroje řady RoboMAX 3000 pracovních hodin.“

Pro další informace fotografie a videa strojů při práci můžete navštívit stránky www.robogreen.cz nebo www.robomax.cz. Napovědět může i facebookový profil robogreencz, kde se videa podle Hynka Riegera těší opravdu velké sledovanosti.*

(Podrobnosti v Komunální technice 8/2020)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down