28.01.2021 | 07:01

Sumec z Číny připlul do českých vod

Tradiční výrobce žací techniky, firma Seco Industries, s. r. o., rozšířil svou nabídku. Stal se výhradním distributorem akumulátorového nářadí G-FORCE pro ČR. O ekologicky čisté a bezhlučné novince na tuzemském trhu jsme hovořili s produktovým manažerem společnosti Seco Industries Janem Maturou.

„Akumulátorová technika G-FORCE je jednou z klíčových značek firmy Sumec Hardware & Tools Co., Ltd., která se za posledních patnáct let stala jedním z největších výrobců zahradního elektrického nářadí v Číně. Působí také v Evropě a Severní Americe. Elektrické stroje usnadní práci nejenom na zahradě, ať už sečete trávník, stříháte živý plot, uklízíte listí nebo řežete dřevo. Uplatní se také  ve službách měst a obcí. Konkrétně se jedná o ručně vedené žací stroje, křovinořezy, plotostřihy, fukary, elektrické pily a robotické sekačky. Pro ty, kteří se nechtějí vzdát spalovacího motoru, máme další novinku v podobě sekačky s benzinovým motorem Honda,“ poznamenal Jan Matura.

Přednosti aku programu

Podle něj se díky sedmiletému vývoji produktů se značkou G-FORCE a jejich neustálému zlepšování podařilo výrobci vybudovat v Evropě pozitivní reference, které se již odrazily ve spokojenosti uživatelů. V současné době se tato elektrická technika stává klíčovým hráčem v oboru robotických sekaček a dalších akumulátorových produktech s technologií Samsung.

„Výhodou tohoto nářadí je kompatibilita akumulátoru se všemi stroji 120V programu. Kromě vysokého výkonu jsou dalšími výhodami tohoto programu snadná obsluha, nulové emise a nízká hlučnost V akumulátorové technice G-FORCE se snoubí to nejlepší z elektřiny a spalovacích motorů. Standardní produktové řady na českém trhu mají akumulátory s napětím 24, 36, 56 a 60 voltů, avšak G-FORCE v úzké spolupráci s firmou Samsung přišel s revoluční 120V technologií, která je stejně výkonná jako spalovací motory. Akumulátorové stroje G-FORCE mají elektronickou kontrolu výkonu a odebírají vždy jen tolik energie, kolik je potřeba. Proto jsou tak efektivní,“ vysvětlil Jan Matura.*

(Podrobnosti v Komunální technice 1/2021)