14.12.2020 | 08:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Suchá pára, účinná a ekologická alternativa chemického čištění

Druhá vlna koronaviru v České republice je velkou komplikací pro mnoho výrobních podniků i firem z dalších odvětví. Mnoho z nich nemůže své pracovníky přemístit na home office a musí tak zajistit dokonale čisté pracoviště. V posledních měsících vzrostl výrazně zájem o čištění horkou párou, které je ekologickou alternativou chemickému čištění.

„Základním předpokladem úspěchu je uvědomit si, že vše nevyřeší jenom dezinfekční prostředky. Dezinfekce bez předchozího vyčištění povrchů není účinná ani z poloviny,“ upozorňuje Lukáš Rom ze společnosti Kärcher a dodává: „V posledních měsících vzrostl výrazně zájem o čištění horkou párou, které odstraní průmyslové nečistoty, ale zároveň spolehlivě zabije většinu běžných bakterií, inaktivuje obalené viry jako například koronaviry, ale také noroviry, které často způsobují průjmy nebo zvracení.“

 

Vysoká teplota spolehlivě zahubí běžné bakterie a inaktivuje obalené viry

Parní čištění je založeno na principu velice rychlé přeměny studené vody na horkou páru, která je vytlačována přes trysku ven z parního čističe. V případě parních čističů se jedná o takzvanou suchou páru, neboť se vytváří z velmi malého množství vody. A právě suchá pára je nejen účinná při odstraňování nečistot a mastnoty, ale vysoká teplota spolehlivě zahubí běžné bakterie, inaktivuje některé viry, odstraní biologické i průmyslové nečistoty, a tím zlepší prostředí v kancelářích, obchodních či výrobních prostorech.

Je prokázáno, že koronaviry mohou být obecně neutralizovány při vysokých teplotách, profesionální parní čističe dosahují na podlahové nebo ruční hubici teploty páry 100 °C. Protože se nejedná o bakterie ani živé organismy, odborníci hovoří také o tzv. inaktivaci virů. Výhodou páry jako čisticího prostředku je to, že pronikne i na místa, kam se běžným čištěním nelze dostat.

Bez chemie: zdravotní aspekt parního čistění

Výhodou parních čističů je, že k uvedení do provozu a samotnému čistění je potřeba pouze přístup k elektřině a voda. Odpadá tak použití chemických čisticích prostředků, které jsou při tomto způsobu čistění naopak nežádoucí. Přínosem parních čističů je tedy nejen vysoká účinnost a úspora za pořizování čisticích prostředků, ale především ochrana lidského zdraví, které je při úklidu za pomocí chemických přípravků vystaveno negativním vlivům. Jedná se hlavně o ochranu dýchacích cest a možného poškození kůže. Parní čistění je vhodné také pro osoby trpící alergiemi, protože pára váže prach a snižuje tak rozptyl alergenů.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down