20.02.2020 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Stroje, s nimiž se stává sečení radostí

Po zimním odpočinku, kdy jsme toho na zahradách, loukách či v parcích nemohli moc udělat, se začínáme připravovat na sečení. Kosení, respektive mulčování, je práce jako každá jiná a přináší radost jen tehdy, jde-li rychle a dobře od ruky.

Budeme-li se ovšem bavit o sečení či mulčování se stroji Billy Goat a Walker, pak je termín „radost z práce“ zcela na místě.

Když je (nejen) sečení zábavou

Pro údržbu travnatých ploch, jako je sečení či mulčování, přináší firma CIME, s. r. o., řešení v podobě žací techniky Walker. Tyto stroje s nulovým poloměrem otáčení jsou nabízeny ve variantách se sběrem i bez něj, s širokým výběrem žacích hlav se záběrem od 91 do 164 cm a ostatním příslušenstvím. Podívejme se na ně podrobněji.

Koncept Walker, kde žací hlava je umístěná vpředu a hydrostaticky ovládaná řídicí jednotka hned za ní, umožňuje snadnou manévrovatelnost kolem překážek, jako jsou stromy, obrubníky nebo jiné. Sečení je tak plynulejší a odpadá zbytečné přejíždění a dosekávání. Konstrukce hlavy zajišťuje přesné kopírování terénu. Hlava tak pluje po povrchu a seče vždy ve stejné výšce bez „skalpování“.

Další prvek konceptu žacích strojů Walker je pozice obsluhy, kdy je sedadlo umístěno na středu stroje, tedy ihned za zmíněnou žací hlavou. Řidič má tak dokonalý přehled nad terénem aniž by se musel jakkoli naklánět.

Rozměry techniky Walker navíc dovolují manévrovat i ve velmi stísněném prostoru. Souhrn všech těchto vlastností výrazně zvyšuje efektivitu práce, a to až o 30 % ve srovnání s ostatními stroji, které jsou rovněž určené pro profesionální údržbu zeleně.

Výhoda systému pro sběr trávy GHS™, do něhož patří žací hlava, robustní ventilátor a koš s aktivním plněním, je ve snižování frekvence vyprazdňování zásobníku, a to až třikrát v porovnání se zahradními traktory. V koši totiž není načechraný materiál, ale utužený doslova balík trávy. Ten je možné s pomocí systému Hi Dump zdvihnout až do výšky 1,75 m a vysypat tak posečenou hmotu přímo do kontejneru či nákladního vozu.

Ačkoliv jsou stroje Walker primárně navržené jako sekačky, jejich konstrukce je umožňuje využívat i v jiných činnostech. Díky široké nabídce příslušenství, jako je například sněhová radlice, fréza, fukar, vyčesávač, aerifikátor, zametací kartáč nebo štěpkovač najdou uplatnění po celý rok. Stejně jako žací hlavy je i toto příslušenství poháněno kardanovým hřídelem.

Sklopením přední části stroje získáme snadný přístup ke všem komponentům a díky sklopné žací hlavě zase zvládneme rychle vyčistit nebo vyměnit nože. Další neméně důležitou vlastností je robustní zpracování a kvalitní použité materiály, které umožňují technice Walker sloužit dlouhou dobu. I v českých podmínkách jsou tyto stroje používané v komunálních službách i více než jednu dekádu.

Křovinořezy, které posečou vše

Jako variantu pro sečení neudržovaných ploch nabízí CIME produkty dalšího zámořského výrobce, a to křovinořezy Billy Goat. Tato společnost s více než čtyřicetiletou historií je předním producentem inovativních kvalitních speciálních strojů určených pro údržbu a regeneraci travnatých ploch a pro úklid větších komerčních i ostatních ploch.

Křovinořezy Billy Goat BC lze charakterizovat jako výkonné a odolné stoje vhodné k sečení neudržovaných travnatých ploch, luk, pastvin, turistických tras a jejich okolí nebo třeba k práci v sadech při vyžínání porostu mezi řadami stromů.

Pohon obstarává silný motor Honda GXV 390. Ten s pomocí kevlarového řemene pohání vřeteno nože, které pro maximální odolnost výrobce vyztužil ve čtyřech osách. Pojezd pak obstarává buď mechanická (3+1), nebo hydrostatická převodovka. Otočná žací hlava pomáhá při sečení na členitém terénu a přední vodicí kolečka usnadňují manipulaci při sečení větších ploch. Pro bezpečnost a pohodlí obsluhy při práci slouží měkká madla s ocelovými chrániči.

Křovinořezy Billy Goat BC se tak pohodlně zakousnou nejen do trávy vysoké až 2,5 m, ale i do vyšších křovin nebo dřevin a náletů do průměru až 5 cm. Právě díky těmto vlastnostem se tyto stroje stávají oblíbenou součástí technického vybavení měst a obcí.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down