20.04.2010 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Stroje pro profesionální nasazení i domácí využití

Na sklonku března uspořádala společnost Husqvarna Česko v dendrologické zahradě v pražských Průhonicích odpolední setkání s uživateli svých produktů. V rámci prohlídky a příppadného praktického vyzkoušení byly prezentovány novinky pro letošní sezónu vhodné pro profesionální práci i hobby využití.

Když se řekne Husqvarna, vytane laikovi na mysl v první řadě motorová pila, ale sortiment výrobků je mnohem širší a zasahuje od domácích spotřebičů a jízdních kol až po kompletní sortiment strojů a zařízení využitelných v komunálních službách. A novinky se objevily prakticky ve všech kategoriích představených produktů.

 

Řetězové pily vyrábí Husqvarna již 50 let a jak vývoj dokazuje, stále je co zlepšovat. Nové konstrukční se objevují prakticky každým rokem a při vývoji se dbá nejen na kvalitní výkon a efektivitu, ale především na bezpečí obsluhy.

 

V nabídce značky Husqvarna najdeme celou škálu křovinořezů, plotostřihů nebo foukačů. Stroje jsou vyráběny v několika řadách pro domácí i profesionální nasazení. Novinkou mezi křovinořezy je například model 355, mezi zádovými foukači typ 356BTx. Tento zádový foukač je poháněn motorem Husqvarna s výkonem 3,2 k speciálně navrženým pro využití v městské zástavbě s omezením hluku. Rychlost vzduchu dosahuje 79 m/s. Vzduch v trubce proudí v množství 13,4 m³/min.

 

I pro sečení trávníků je nabídka velice široká a každý si může vybrat podle svých potřeb, velikosti a členitosti sekaného pozemku. K dispozici jsou ridery, sekačky s nulovou osou rotace i zahradní traktory. Výhodou riderů je především snadná ovladatelnost podpořená kloubovým řízením s posilovačem

 

Jedním z důležitých segmentů výrobního programu značky Husqvarna jsou ruční sekačky. Od roku 2009 se jejich vývoj centralizoval ve Švédsku a nové modely doznaly progresivních designových změn. Novinkou je například model LC53, na kterém jsou patrná hned tři výrazná vylepšení.

 

V roce 1997 se objevily první automatické sekačky Husqvarna. Nyní se vyrábí šest modelů Automower, z nichž jeden využívá dokonce ke svému částečnému napájení solární panel. Novinkou je model Automower 260 ACX, který zvládne sečení pozemku do rozlohy 5500 m ². Na práci se hodí pro tichá prostředí a výkon odvádí v areálu ohraničeném odporovým drátem ve dne i v noci. Pokud dojde k přerušení činnosti, systém odešle textovou zprávu na mobilní telefon. Pět výkyvných břitů seká se záběrem 32 cm s výškou sečení dva až šest centimetrů. Robotická sekačka si sama najde cestu k nabíjecí stanici.

 

Celý článek je uveřejněn v čísle 5/10 časopisu Komunální technika.

Autor: Roman Paleček

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down