Stroje, které vyjíždějí z konečné jiných

V březnovém vydání jsme představili novinku – odstraňovače plevele KWERN Greenbuster. Vzhledem k tomu, že první prodané kusy v ČR jsou v provozu již přes rok, přinášíme poznatky i z praxe.

Do konce letošního roku přitom stále platí velmi zajímavé zaváděcí ceny. Aktuální nabídku tvoří čtyři typy ručně vedených strojů.

Vedené i nástavbové modely

Základní typ Home 550 s cenou 15 990 Kč je vhodný na pravidelnou údržbu privátních i menších komerčních ploch. Model Pro 66 s cenou 18 990 Kč je ideální pro správce ploch, menší poskytovatele služeb, náročné komerční a privátní uživatele, ale i obce a technické služby, které udržují plochy pravidelně. Nejvýkonnější typ Pro III je správnou volbou pro technické služby, obce, profesionální poskytovatele služeb a půjčovny. Také ten překvapí příznivou cenou 23 990 Kč. Řadu ručně vedených odstraňovačů plevele uzavírá model s elektromotorem s označením Lithium, který stojí 31 990 Kč. Je tichý a neprodukuje žádné emise, takže se hodí pro centra měst, obytné oblasti a klidové zóny.

Všechny vedené stroje KWERN jsou osazeny motory Briggs & Straton. Tato značka je zárukou kvality a snadné „servisovatelnosti“, což je také důležité hledisko pro uživatele.

V nabídce jsou také dvoukartáčové modely KWERN Greenbuster Rider pro ridery Husqvarna 200-Series a 300-Series za zaváděcí cenu 49 990 Kč. Ve zkušebním provozu je typ pro ridery Stiga, který bude brzy v prodeji. Nástavbové odstraňovače nabízejí kromě komfortu pro obsluhu také značný plošný výkon díky dvěma kartáčům o průměru 600 mm. Současně si zachovávají všechny výhody ručně vedených strojů.*

(Podrobnosti v Komunální technice 8/2020)