18.01.2021 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Stroje, které si vychutnají i ty nejtěžší práce

Těžké kolové nakladače Kramer KL55.8 se cítí jako doma především při těch nejnáročnějších úkolech. Oceníte zejména výkon motoru Deutz, značnou světlou výšku stroje a nakládací výšku, kdy teleskopický výložník zajistí nakládku i na nejvyšší odvozové prostředky.

Navíc si stále nakladač zachovává pověstnou tuhost a vynikající obratnost díky unikátnímu nedělenému rámu a všem řiditelným kolům.

Výkonnost není jen pojem

Pracovní hydraulika dokáže pracovat až se 187 l/min., které jí axiální pístové čerpadlo dává. Motor Deutz o výkonu až 115 kW (156 k) si dokáže poradit i s těžkou konstrukcí těchto strojů.

Má dostatek výkonu, aby ve spolupráci se zesílenou hydrostatickou převodovkou ECOSPEED PRO při maximální rychlosti snížil otáčky až na 1550 ot/min, čímž boří mýty o neúspornosti hydrostatického pohonu při přesunech. Systém vzduchových brzd také umožňuje nakladači přepravovat až dvacetitunové přívěsy.

Komponenty, které vydrží

Rám, který vychází z konceptu prověřovaného více než 50 let, dokonale tlumí veškeré namáhání. Zatáčení všech kol je po vzoru teleskopických manipulátorů, nechybí ani krabí chod nebo automatická synchronizace při změně jízdních režimů.

Celé rameno nakladače je velmi robustní, průměr čepů 61,5 mm na rychloupínacím závěsu hovoří za vše. Nápravy jsou vybrány z řady pro těžké pracovní stroje a každá z nich má nosnost až 27 tun – o ty se skutečně bát nemusíte.

Inteligentní pomocníci

Programovatelná paměť pozice poslušně vrátí náklon nářadí vždy do základní polohy, kterou si uložíte. To využijete především pro ochranu povrchu v halách nebo na polních hnojištích, kde bývá problém s podkopáváním se. Systém SMART DRIVING je schopný v kombinaci s převodovkou ECOSPEED Pro snížit otáčky motoru při 40 km/h rychlosti až na 1550 ot/min.

Pro výměnu hydraulicky ovládaného nářadí přijde vhod i tlačítko pro odtlakování třetího okruhu. Stejně jako na manipulátorech, i zde můžete využít asistent pro ovládání teleskopu výložníku SMART HANDLING.*

Adam Bauer

produktový manažer, STROM Praha

Foto archiv firmy

https://www.strompraha.cz/zemedelska-technika/manipulacni-technika-kramer

(Podrobnosti v Komunální technice 1/2021)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down