Defilé stavební techniky DEVELON na EXPO Lesní lom

Začátkem letošního roku došlo k významné změně na celosvětovém trhu se stavební technikou. U nás již poměrně dobře známá značka oranžových stavebních strojů Doosan se přejmenovala na DEVELON. Světová premiéra nové značky se odehrála letos na jaře v rámci veletrhu CONEXPO v Las Vegas, USA.

Barva i označení jihokorejské techniky zůstává tak, jak ji čeští zákazníci znají. Pod novým názvem bude výrobce i nadále poskytovat inovativní produkty a řešení a upevňovat své postavení globálního lídra v oblasti stavebních strojů.

DEVELON je kombinací anglických slov Develop (rozvinout) a Onwards (vpřed). Symbolizuje odhodlání společnosti dále inovovat a rozvíjet své produkty pro budoucnost tak, aby maximálně vyhovovaly potřebám zákazníků. „DEVELON bude lídrem na rychle se rozvíjejícím trhu elektrifikace a automatizace, a věřím, že i nadále bude první volbou pro naše zákazníky,“ uvedl Cho Young-cheul, generální ředitel HDI.

Premiéra v Brně

V České republice se oranžové stroje s novým jménem představí na 13. mezinárodním demonstračním veletrhu EXPO Lesní lom, který se uskuteční 13. – 15. června 2023 ve vápencovém lomu v Brně-Líšni. Prezentace se ujme výhradní dovozce strojů DEVELON do České republiky, společnost GARNEA a. s. V rozsáhlé expozici DEVELON bude k vidění šest strojů, z nichž tři se představí v provozu. Zastoupené budou všechny hlavní kategorie techniky z těžké váhové kategorie – velká rypadla, kloubové nakladače i dampry.

Hlavním tahákem bude zcela nový kloubový dampr DA45-7 4  ×4, který právě přichází na český trh. Zájemci ho uvidí spolu s kloubovým nakladačem DL420CVT-7 a pásovým rypadlem DX350LC-7 při společné práci v rámci demo sekce veletrhu. Přímo u stánku společnosti GARNEA pak bude vystavený kloubový nakladač DL480-7 a dvojice oblíbených pásových rypadel DX225LC-7 a DX420LC-7.

„Pro zákazníky máme připravenou rozsáhlou přehlídku nejnovějších strojů, a to jak statických, tak při práci. Po celou dobu konání výstavy budou návštěvníkům k dispozici naši odborníci, kteří budou připravení zodpovídat jejich dotazy, seznámí je s produktovými novinkami a prodiskutují s nimi jejich potřeby a možná řešení,“ říká Jiří Mácha, obchodní ředitel stavební divize společnosti GARNEA a. s.

Nový kloubový dampr

Novinka DA45-7 s pohonem 4×4, která doplňuje úspěšné modely s pohonem 6 × 6, bude konkurovat pevným sklápěčům (RDT) ve třídě 40 tun. Řada kloubových damprů DEVELON nabízí kromě DA45-7 rovněž modely DA30-7 a DA45-7 s užitečným zatížením 28 a 41 tun.

Na novém 4 × 4 kloubovém dampru je přední část podvozku a kabina stejná jako u původního modelu 6 × 6, přičemž úpravy se týkaly zadní jednotky dampru. Dvounápravový kloubový sklápěč s dvojitými koly vzadu a má sklápěcí část podobnou té na pevném dampru ve třídě 40 tun.

O nové značce

Název DEVELON byl zvolený tak, aby vyjadřoval snahu společnosti vyvíjet se dál a přinášet inovativní řešení pro průmysl stavebních strojů prostřednictvím technologické transformace a vývoje výjimečných zařízení a služeb. Výrobce se bude i nadále zaměřovat na stavební stroje. Produkty a služby značky DEVELON pomohou zákazníkům a partnerům stát se lídry v oboru stavebnictví, pronájmu, recyklace, těžby, zemědělství a mnoha dalších odvětvích. Úsilí bude výrobce věnovat také růstu udržitelného rozvoje prostřednictvím alternativních zdrojů energie pro stavební stroje.

Pro více informací o stavebních strojích DEVELON navštivte www.eu.develon-ce.com/en/ nebo kontaktujte distributora pro ČR, společnost GARNEA a. s. na www.garnea-stavebni.cz.*

Foto archiv/DEVELON

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down