31.10.2009 | 09:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Stále se objevují nové značky

V areálu motelu Farma Poříčí nedaleko Pelhřimova uspořádala v polovině května společnost Cime Den komunální techniky. Vystaveny byly dvě skupiny strojů. Ta první pouze pasivně, ovšem druhá zahrnující například sekačky, příkopová ramena, malotraktory, vysavače nebo mulčovače se představila v praktických ukázkách a zájemci si mohli některé ze strojů i sami vyzkoušet.

 

Nabídka techniky, kterou má společnost Cime ve svém portfoliu, je neobyčejně široká, přesto se opět objevily nové značky. Kromě malotraktorů Goldoni si mohli návštěvníci prohlédnout i produkty italské značky Valpadana. Nabídku traktorů výkonnějších tříd rozšířily od letošního jara stroje značky Challenger. A novinkou je i nabídka ekonomického systému hubení plevelů WeedSeeker. Jednoosé nosiče nářadí i malotraktory, taková je nabídka značky Goldoni. Další značkou, kterou společnost Cime zahrnula od letošního roku do své nabídky je Valpadana.

 

Řadu možností nabízí firma Cime pro údržbu veřejné zeleně. Značku Walker zastupovaly hned tři modely. Konstrukčně odlišné jsou stroje značky Grasshopper. Walker je se svým nízkým těžištěm a čelním uložením žací hlavy  vhodný pro nasazení v členitých a nerovných terénech, Grasshopper je určen pro vysoké denní výkony.Stroje Grasshopper se představily ve variantách s čelním i středovým uložením. Model 321 se středovým uložením hlavy podává vysoký denní výkon při mulčování, ale po doplnění o ventilátor a zásobník může být nasazen i při sekání se sběrem. Nevýhodou je zhoršený přístup k nožům a to, že stroj nelze doplnit dalšími adaptéry. Model 928 má žací hlavu uloženou čelně (záběr 130 až 180 cm). V případě obou značek jde o stroje s nulovou osou rotace.

 

Novinkou byl představený křovinořez značky Billy Goat. Stroj s pracovním záběrem 60 cm je poháněn motorem o výkonu 13 koní a zvládne likvidaci náletových dřevin do průměru 5 cm. Zpracovávaný materiál si před sebou pokládá hradítkem, pracovním orgánem je jeden silný rovný nůž.

 

S traktorem Goldoni Aster bylo agregováno vyžínací rameno Ferri pracující souběžně s traktorem. Je opatřeno vlastním hydraulickým okruhem, žací hlava je kyvná, pracuje s otáčkami 3000 ot/min. K lepšímu kopírování terénu lze využít plovoucí polohu hlavy. Představené rameno mělo dosah 320 cm a žací hlava pracovala se záběrem 80 cm.

Kompletní řadou mulčovačů se může pochlubit značka Maschio. Jeden z nich se prezentoval v agregaci s traktorem Challenger.

 

V Poříčí nechyběly ani další značky z nabídky společnosti Cime. Určitě je třeba připomenout biodrtiče a štěpkovače Green Technik, vysavač Billy Goat vhodný pro vysávání listí na hůře dostupných chodnících, hřbitovech či v parcích. Novinkou je automatický systém selektivního postřiku WeedSeeker. Jde o technologii využívající optické a počítačové systémy pro rozeznání umístění plevelů. Systém je možné bez potíží připojit jak k traktorům a malotraktorům, tak k dodávkám, komunálním zametačům nebo čtyřkolkám.

 

Celý článek je otištěn v čísle 7/09 časopisu Komunální technika.

Autor:  Ing. Roman Paleček

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down