10.06.2014 | 11:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Správně oblečeni od hlavy až k patě

Zaměstnavatelé nesou na základě platných zákonů a právních nařízení vysokou odpovědnost vůči svým zaměstnancům, pokud jde o bezpečnost na pracovišti. Zvýšení bezpečnosti slibuje multifunkční oblečení pyšnící se řadou certifikátů, které tak zdánlivě pokrývá široké spektrum ochranných funkcí. Při výběru vhodné ochrany je ale vždy třeba zvážit skutečnou potřebu na místě určení. Jaké oblečení pracovníky při jejich činnosti nejlépe ochrání proti stávajícím rizikům na pracovišti, je možné určit výlučně podle podmínek konkrétního provozu a na základě přesné analýzy.

Funkce ochranného oblečení se v uplynulých letech dále vyvíjely a enormně se zlepšily. To nejlepší oblečení splňuje až deset norem najednou, z čehož se dá usuzovat, že bude chránit i své nositele proti stejnému nebezpečí. Veronika Lipovská, jednatelka společnosti MEWA Textil-Service s. r. o., k tomu uvádí: „Je pravdou, že ochranné oblečení toho dokáže více a chrání lépe, než tomu bylo ještě před pár lety. Inovativní směsi vláken umožňují vyrábět textilie s několikanásobnou a lepší ochrannou funkcí. Výrobky, které kombinují dva, tři nebo čtyři požadavky, mohou výborně pokrýt stávající potřebu. Ovšem při pořizování ochranného oblečení nevěřte příliš každé nabídce slibující pokrytí širokého pásma rizik,“ radí dále Veronika Lipovská. Použití ochranného oblečení, aniž by se vyzkoušela jeho vhodnost pro konkrétní činnost osoby, která ho bude nosit, považuje za riskantní. Možnosti nabídnout dobrou ochranu jsou tak rozmanité, jak různá jsou i nebezpečí. Zda je nějaká tkanina skutečně vhodná pro konkrétní, reálně se vyskytující specifickou situaci, se nedá jen z její certifikace spolehlivě určit. Kdo chce, aby oblečení jeho pracovníkům a kolegům poskytlo tu správnou ochranu, neobejde se bez toho, aby sám zjistil a posoudil stávající rizika na pracovišti vlastní analýzou. Čím lépe víte, s jakými riziky a v jaké míře máte co do činění, tím spíše najdete tkaninu, která bude těmto požadavkům optimálně vyhovovat.

 Široká ochrana nekončí oblečením

MEWA nabízí jako doplněk v rámci systému textilních služeb široký sortiment ochranných pracovních pomůcek pro každého. Jedná se o zboží, které doplňuje nabídku servisních služeb MEWA. S touto bohatou výbavou zaměstnavatelé zajistí bezpečné pracovní prostředí a komplexní ochranu svých zaměstnanců. V MEWA katalogu ochranných pomůcek naleznete pohromadě vše, co se týká ochrany zdraví při práci, a to jak oděvy, tak technické pomůcky. Pokud byste chtěli získat přehled o nabídce ochranného oblečení a o sortimentu pracovních pomůcek MEWA, informujte se blíže na webových stránkách: www.mewa.cz*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down