19.11.2017 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sportovišť správci sešli se v Hradci

Další základní kurz údržby fotbalových hřišť pořádal odborný spolek The Institute of Groundsmanship Česká republika ve spolupráci s Královéhradeckým krajským fotbalovým svazem. Konal se ve sportovním areálu Slavia v Hradci Králové v pátek 22. září 2017. Program na venkovních plochách byl pestrý a přednášky zajímavé.

Na úvod přišel účastníky pozdravit a povzbudit v jejich práci předseda Komise pro stadiony a hrací plochy FAČR Ing. Rostislav Votík, který se také snažil vysvětlit současnou problematickou situaci v asociaci. Správce i zástupce partnerských firem přivítal předseda IOG ČR Michal Koťan.

Dopolední blok zahájila přednáškou o travních druzích a směsích Ing. Lea Duží, která následně pojednala o výživě trávníků, hnojivech a správném hnojení fotbalových hřišť. Složitou problematiku chorob trávníků, možnosti ochrany a prevence a téma plevelů a škůdců na hřištích podrobně popsal Karel Fučík. Kalendář pravidelné údržby fotbalových hřišť rozebral Michal Koťan. Zabýval se také regeneračními zásahy včetně vhodného strojního vybavení.

Hlavním partnerem kurzu byla společnost STROM Praha, a. s., zastupující na našem trhu techniku značku John Deere. Mechanizaci pro sportovní plochy má na starosti Lukáš Hradecký, který měl přednášku o celém portfoliu traktorů a strojů pro regenerace hřišť.

Společnost STROM Praha přivezla zahradní traktory John Deere s rotačním žacím ústrojím a výborným sběrem travní hmoty. Pro sečení hřišť byla představena také profesionální vřetenová sekačka John Deere 2653B vybavená vřeteny QA7, které jsou známé rychlým, jednoduchým a přesným nastavením pomocí AKU vrtačky. Velmi užitečná byla praktická ukázka postupu údržby a nastavení vřeten. Pro regeneraci hřiště byl prezentován traktor John Deere 2036R v kombinaci s prutovými branami Wiedenmann Terra Rake a s aerifikátorem Terra Spike GXi 6 s pracovní rychlostí až 3,2 km/h. Vystavena byla také užitková vozidla Gator, která mají široké spektrum využití při převozu materiálu, odvozu posečené travní hmoty nebo pro tažení kartáčů.*

(led)

(Podrobnosti v Komunální technice 11/2017)

 

 

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down