22.12.2016 | 01:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Spolek veřejně prospěšných služeb se sešel v Ostravě

V Ostravě proběhlo zasedání valné hromady Spolku veřejně prospěšných služeb (SVPS). Zúčastnili se jí i zástupci partnerských organizací ZOVP (Združenie organizácií verejných prác) ze Slovenska a APWA (American Public Works Association) z USA. Jak bývá zvykem, součástí akce byla i prezentace a výstava komunální techniky.

Jednání zahájil předseda SVPS Ing. Jaroslav Mynář. Účastníky v sále pozdravili starosta Ostravy Jih Martin Bednář a místostarostka Věra Válková. Podle prezenční listiny bylo zahájení přítomno 63 členů SVPS z celkového počtu 116 a valná hromada tak byla usnášení schopná. V průběhu valné hromady se celkem zaregistrovalo 84 členských organizací, jejichž zástupci se zúčastnili bohatého programu.

Na základě neplnění členských povinností bylo ukončeno členství ostravské společnosti CASSANDRA alfa, naopak přijati byli noví členové – společnost Nehlsen Třinec, POL-AGRO TRADING ZT z Frýdku-Místku, pražská firma ČECH – ODPADY a společnost KTS Ekologie ze Zastávky. Počet členů SVPS tak stoupl na 119.

Představenstvo se od poslední jarní valné hromady sešlo třikrát a přijalo hned několik usnesení  k řadě úkolů. Kromě změn v členské základně byla například schválena změna závěru pracovní skupiny pro odpadové hospodářství, bylo schváleno přistoupení ke komuniké o registru smluv, termín školení sekce veřejného osvětlení, aktualizována prezentace SVPS a proběhlo schválení příprav zájezdu plánovaného na rok 2017.

Po zprávách o hospodaření SVPS a zprávě kontrolní a revizní komise následovaly příspěvky jednotlivých sekcí týkající se jejich dosavadní činnosti i jejich plánů do budoucna.

Činnost odborných sekcí probíhala podle schválených plánů práce a jednotliví vedoucí sekcí (ekonomicko-právní poradenství, veřejného osvětlení a místních komunikací, odpadového hospodářství, veřejné zeleně, zahraničních vztahů) informovali o plnění plánu práce na rok 2016 a výhledech na rok 2017.

Jednání bylo uzavřeno vystoupením hostů, za Společnost pro rozvoj veřejného osvětlení vystoupil její předseda Jiří Skála. Následovala prezentace vystavujících firem, kterých se v Ostravě zúčastnilo úctyhodných 52.

Více v časopuse Komunální technika 12/2016.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down