23.11.2020 | 07:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Spolehlivé stroje zocelené severem

Více než 40letou tradici ve vývoji, výrobě a servisu techniky pro zemědělství, lesnictví a komunální sféru má švédská rodinná společnost Trejon. Centrála se nachází ve Vännäsby nedaleko města Umeå. Firmu dnes vedou Anna a Henrik Johanssonovi jako zástupci již třetí generace.

Trejon se řadí k předním dodavatelům strojů, které usnadňují každodenní práci. Výroba se odehrává ve vlastní továrně, která se postupně rozšiřuje a nyní zaměstnává 70 lidí. Komunální program Trejon Optimal zahrnuje radlice, sypače a sněhové frézy, které byly navržené k provozu v extrémní severské zimě. Poradí si se sněhem za každých podmínek a také díky tomu si získaly oblibu i u zákazníků v České republice. Podívejme se na techniku této kategorie podrobněji.

Výběr z mnoha modelů

Sněhové frézy Trejon Optimal se vyrábějí v mnoha variantách s nekonečnými možnostmi předního i zadního uchycení, které přesně padnou ke každému nosiči. Frézu Optimal je tedy možné agregovat ve tříbodovém závěsu traktoru, na silničním stroji Unimog či na malých univerzálních komunálních nosičích typu Multihog. Hydraulické frézy se uplatní dokonce na čelním nebo kloubovém nakladači.

Frézy Optimal lze vybavit například prodloužením křídel, deskou pro zvýšení pracovní výšky, hydraulicky ovládanou koncovkou komínu nebo opěrnými koly. Tak vznikne stroj přesně podle konkrétních potřeb a požadavků zákazníků. Mezi vlastníky sněhových fréz Optimal patří například švédská armáda, asociace pro letectví, mnoho podniků technických služeb a další firmy zabývající se údržbou komunikací napříč celým světem. Momentálně je na planetě v provozu více než 10 000 sněhových fréz Trejon Optimal.*

(Podrobnosti v Komunální technice 11/2020)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down