09.04.2020 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Spolehlivé nakladače pro komunální sektor

Nakladače Weidemann jsou nedílnou součástí portfolia prestižních značek společnosti Agromex od roku 2017. Tento výrobce má s vývojem a výrobou manipulační techniky letité zkušenosti. Jeho specialistou jsou kompaktní kloubové nakladače a manipulátory.

Nabídka je opravdu široká, značka má ve svém programu nakladače o provozní hmotnosti 1600 – 11 200 kg. V oblasti manipulátorů se zaměřuje na obratné modely s dosahem šesti metrů a nosností 2700 kg. Kloubové nakladače a manipulátory jsou díky svým kompaktním rozměrům, obratnosti a široké nabídce příslušenství žádané rovněž v komunálním sektoru.

 

Populární řada Hoftrac

Jde o základní modelovou řadu, která zahrnuje kloubové nakladače o provozní hmotnosti 1630 – 3400 kg. Díky důmyslné konstrukci kloubového řízení je k dispozici úhel zalomení až 55 ° a úhel výkyvu 12 °. První hodnota je předpokladem příkladné manévrovatelnosti. Velkorysý výkyv umožňuje bezpečné zdolávání překážek a terénních nerovností, kdy jsou všechna čtyři kola neustále v kontaktu s podložkou. Všechny typy nabízejí plynulou regulaci pojezdové rychlosti díky využití hydraulického nebo hydrostatického pojezdu. Obsluha má k dispozici jeden nebo dva jízdní rozsahy. Maximální rychlost pojezdu podle typu činí 12 – 30 km/h. Standardem je vždy pohon přední a zadní nápravy. Pro zvýšení trakce je k dispozici 100 % uzávěrka diferenciálu.

Velmi oblíbenou funkcí je tzv. ruční inching. Tato funkce umožňuje nastavení konstantní pojezdové rychlosti, čehož se využívá nejen při práci se zametacími kartáči nebo žací technikou. Robustní výložník je vždy spojen s rychloupínáním nářadí, třetí hydraulickou funkcí a dvěma hydraulickými zvedacími válci. Takové řešení zaručuje maximální stabilitu výložníku. Na přání se dodává čtvrtá funkce. Výložník je k dispozici se standardním nebo prodlouženým dosahem. Maximální dosah na čepu otáčení nářadí je 3203 mm. Nakladače Hoftrac jsou s ohledem na model a provedení k dispozici s pevným či sklopným ochranným rámem, který je vždy doplněn střechou. Většinu modelů je možné na přání vybavit komfortní prosklenou kabinou. Řada Hoftrac je spojena s výkonnými a úspornými vznětovými motory, které splňují nejpřísnější emisní limity. Mimo dané možnosti je k dispozici plně elektrické provedení, které nese označení 1160 eHoftrac.

Více v časopisu Komunální technika 4/2020.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down