18.08.2020 | 06:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Společný projekt na recyklaci a využití dílů

Renault Trucks zintenzivňuje svůj přechod na oběhové hospodářství a spolu s firmou Indra buduje síť na recyklaci a opětovné využití dílů nákladních vozidel. Oba partneři připravují předběžnou studii, jejíž výsledky budou představeny letos na podzim.

Bruno Blin (na snímku vpravo), prezident Renault Trucks (RT) a Loïc Bey-Rozet, výkonný ředitel Indra Automobile Recycling (IAR), podepsali 2. července 2020 dohodu, která definuje podmínky spolupráce mezi francouzským výrobcem nákladních vozidel a specialistou na recyklaci automobilů pro vytvoření sítě pro recyklaci, opětovné použití a regeneraci dílů nákladních vozů. Oba partneři dokončují roční studii, jejímž cílem je identifikace klíčových faktorů a kritérií potřebných k vytvoření tohoto typu komerčně orientované sítě. Podrobná analýza trhu, distribučních schémat a metod na demontáž nákladních vozidel, umožní výrobci a specialistovi na recyklaci vozidel předložit kompletní závěry a návrhy řešení v říjnu 2020.

Letos v červenci zahájily firmy RT a IAR recyklaci nákladních vozidel ve větším rozsahu. Pět středisek společnosti IAR se zhostilo demontáže prvních patnácti automobilů RT. Po vyčištění a kontrole budou díly nabídnuty zákazníkům prostřednictvím servisní sítě RT a jejich servisních partnerů. Zbylý materiál z demontáže bude recyklován.

Do konce letošního roku bude ve střediscích IAR a v servisní síti RT demontována zhruba stovka nákladních vozidel, která se následně recykluje.

(Podrobnosti v Komunální technice 8/2020)*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down