05.07.2022 | 08:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Společnost GRANITA Lomy vsadila na jedenáct strojů Doosan

Jedním z nejvýznamnějších hráčů v těžbě a prodeji drceného kamene v Pardubickém kraji je firma GRANITA Lomy s. r. o. Vlastní a provozuje šest lomů, ve čtyřech z nich aktivně těží žulu, diorit, granodiorit a rohozec.

Těžba velkého rozsahu se samozřejmě neobejde bez těžké techniky. V posledních letech se vedení firmy rozhodlo pro rozsáhlou obnovu těžebních strojů a vsadilo na značku Doosan.

Klíčovými vlastnostmi pro výběr strojů byl jejich výkon, ekonomika provozu, spolehlivost a v neposlední řadě pak kvalitní servis. Všechny stroje dodal výhradní importér pro Českou republiku, společnost GARNEA a.s. a servisní služby poskytuje její smluvní partner z Dobré Vody u Hořic, společnost ZTH s.r.o. Pro nákup prvních strojů se ve firmě GRANITA rozhodli již v roce 2019, kdy zakoupili velký nakladač DL550-5 a pásové rypadlo DX380LC-5. Rypadlo slouží jako nosič hydraulického kladiva a jeho úkolem je příprava velkých kusů kamene pro nakládku zajišťovanou nakladačem Doosan. Oba stroje pracují v provozovně ve Chvaleticích. První zakoupený nakladač má v současnosti již 4000 mth a slouží ke spokojenosti obsluhy i majitele, který se rozhodl pro pořízení dalších strojů Doosan. Těch má dnes GRANITA Lomy k dispozici celkem 11, jedná se převážně o největší prodávaná rypadla a nakladače ve své třídě.

Pro více informací o stavebních strojích Doosan navštivte www.doosanequipment.eu, nebo kontaktujte distributora pro ČR, společnost GARNEA a.s. na www.garnea-stavebni.cz.

Foto archiv/Doosan

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down