Společné závazky v elektromobilitě

Dopravní firma Delanchy Group a Renault Trucks pokračují ve spolupráci při podpoře a rozvoji ekologické nákladní dopravy. Dopravce, který od roku 2017 provozuje 100% elektrický prototyp vozidla Renault Trucks D, si nyní převzal úplně první sériový model D Z.E.

Oba subjekty spojuje více než padesátiletá spolupráce při podpoře nákladní dopravy, která bere stále více ohled na kvalitu ovzduší.

Společnost Delanchy Group nasadila elektrický třináctitunový prototyp Renault Trucks D pro každodenní distribuci zboží na trhy Les Halles de Lyon – Paul Bocuse. Stejně jako Renault Trucks si dobře uvědomuje potřebu rychlého posunu městské dopravy směrem k elektromobilitě, a to hlavně pro zlepšení kvality života v centrech měst a kvůli snížení produkce emisí CO2. Proto se dopravce rozhodl objednat první šestnáctitunové vozidlo Renault Trucks D Z.E.

„Společně s výrobcem Renault Trucks, který je aktivní v elektromobilitě, se chceme posunout ještě dál v řešení dodávek zboží s řízenou teplotou a s nulovými emisemi v městských centrech,“ vysvětluje Yannig Renault, technický ředitel společnosti Delanchy Group a pokračuje:

„Technologii jsme již měli možnost prověřit prostřednictvím elektrického prototypu Renault Trucks D, se kterým jsme byli stejně jako naši zákazníci velmi spokojeni. Proto jsme se rozhodli objednat úplně první vůz Renault Trucks D Z.E. ze sériové výroby.“

Delanchy Group se nyní rozhoduje o nasazení nového elektrického modelu do provozu buď v centru Paříže nebo Loynu – na trasách dlouhých okolo 110 kilometrů. Dopravní společnost aktuálně disponuje zhruba tisícovkou vozidel.*

(Podrobnosti v Komunální technice 9/2020)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down