Společnými silami vstříc nulovým emisím

Loni v listopadu předal Bruno Blin, prezident Renault Trucks, ve švýcarském Rheinfeldu klíče od vozidla D Wide Z.E. Thomasovi Amstutzovi, generálnímu řediteli firmy Feldschlösschen, dceřiné společnosti skupiny Carlsberg. Vůz je prvním z historické objednávky dvaceti vozidel D Wide. Z.E. 26 t.

Uživatelé tak v praxi ukazují, že s pomocí elektrických nákladních vozidel je možné rozvážet zboží s nulovými emisemi.

Průkopník v elektromobilitě

Loni v únoru učinil Renault Trucks zásadní krok k transformaci městské dopravy oznámením podpisu historické smlouvy se skupinou Carlsberg na dodání 20 vozidel na 100% elektrický pohon.

„Jsem přesvědčený, že elektromobilita významně přispívá ke zlepšení kvality životního prostředí pro nás i budoucí generaci,” prohlásil Bruno Blin a pokračoval: „Jsem rád, že právě Renault Trucks podporuje společnosti Feldschlösschen a Carlsberg, průkopníky v oblasti investic do ekologických technologií, na jejich cestě. Odvětví dopravy momentálně prochází významnou transformací. Během příštích deseti let nás čekají mnohem větší změny než za celé poslední století.”

Thomas Amstutz, generální ředitel společnosti Feldschlösschen, navázal: „Jsme hrdí na to, že naše průkopnická práce s elektrickými nákladními vozidly, která začala před několika lety, ukazuje pozitivní výsledky. Jsme první společností ve Švýcarsku a dokonce i v Evropě, která používá ekologické vozy při přepravě zboží. Naší ambicí je převzít vedoucí roli nejen při vývoji piv a nápojů, ale také v oblasti jejich logistiky a ochrany ovzduší.”*

Technická specifikace vozu Renault Trucks D Wide Z.E.

* Celková hmotnost: 26 t

* Rozvor: 3900 mm

* Dva elektromotory s celkovým výkonem 370 kW (trvalý výstup 260 kW)

* Maximální točivý moment elektromotorů: 850 Nm

* Maximální točivý moment zadní nápravy: 28 kNm

* Dvoustupňová převodovka

* Úložiště energie: lithium-iontové baterie o celkové kapacitě 200 kWh

* Dojezd: až 180 km

(Podrobnosti v Komunální technice 1/2021)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down