16.01.2014 | 09:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Žací stroje a mobilní prostředky ze Švýcarska

V městečku Burgdof, nedaleko Bernu, hlavního města Švýcarska, má svůj výrobní závod firma AEBI. Pracuje v něm na dvě stě zaměstnanců a jejich hlavní činností je montáž techniky. V AEBI se totiž žádné díly nevyrábějí a všechny pocházejí od dodavatelů.

To však neznamená, že by zde neprobíhal vývoj nových strojů. Právě naopak. Ve vývojovém středisku se činí a podle výrobní dokumentace inženýrů z AEBI pak dodavatelé vyrábějí potřebné díly používané při montáži. A co se v Burgdorfu montuje?

Především tři skupiny strojů. Jednak jsou to jednoosé samojízdné profi žací stroje Combicut určené zejména pro vyžínání alpských luk a jiných svahů na nichž se již nelze pohybovat s klasickým traktorem a mnohdy ani se čtyřkolovým speciálem. Dále jsou to i u nás často vídané samojízdné svahové žací stoje TerraTrac určené opět pro obtížné terény a trojlístek hlavní techniky uzavírají univerzální mobilní prostředky Transporter. Jak již jejich název napovídá jsou určeny pro dopravu materiálu, ale podle typu nástavby mohou sloužit i jako rozmetadla, cisterny, nebo lze do jejich čelního závěsu agregovat žací stroj, mulčovač, zametací kartáč apod.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down