24.02.2009 | 01:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Speciální traktory s dlouholetou tradicí

Firma GOLDONI má více jak osmdesátiletou tradici ve výrobě jedno a dvouosých traktorů s výkonem od 6 až do 100 koní. Ve výrobním programu je 40 typů úzkých traktorů s nízkým a vysokým profilem, které plně vyhovují emisní normě EURO 3.

Traktory pro malé a úzké prostory zastupuje v nabídce značky GOLDONI model BASE. Traktor se stejně velkými koly o výkonu 22 koní je pouze 80 cm široký a je nejužším na trhu. Je konstruovaný speciálně pro práci mezi úzkými řádky, nebo na úzkých chodnících s možností agregace vleku a různého zimního a letního nářadí. Odpovídající velikost pneumatik, krátký rozchod kol a nízké těžiště zvýhodňují velkou stabilitu.

Obsluha ušetří čas a peníze při práci v nejužších prostorách, protože kloubové řízení má úhel natočení 45 stupňů a tím i malý poloměr otáčení do 120 cm. Středový kloub hydraulického řízení umožňuje výkyv přední nápravy do boku v úhlu 16 stupňů, což je dobré při práci v nerovných, nebo rozbahněných podmínkách a tento výkyv zaručí, že vždy budou všechna čtyři kola na zemi v záběru. Zdvihová kapacita ramen 500 kg není běžná u takto malého traktoru a je velkou předností pro možné připojení i těžkého nářadí. Motor Lombardini – vzduchem chlazený dvouválec o obsahu 954 ccm odpovídá normě TIER 4. Standardní je pohon všech čtyř kol s uzávěrkami diferenciálů na obou nápravách, takže traktor pracuje i v těch nejtěžších podmínkách. Převodovka je mechanická s devíti převodovými stupni (šest dopředu a tři dozadu) má tři řady s rychlým, pomalým a zpětným chodem se třemi rychlostmi v každé řadě. Bezpečnost obsluhy chrání sklopný ROPS rám, který je pouze 100 cm vysoko nad sedadlem a tak můžete snadno jezdit i pod stromy na zahradách, nebo v sadech.

Robustní, výkonný, spolehlivý a úsporný

Nové řada STAR 4000 – 83 koní s 4,5 litrovým motorem John Deere a se dvěma čerpadly o výkonu 50 a 30 litrů. Co víc můžete čekat od malotraktoru než skutečnou sílu i v úzkých prostorách, na svazích, nebo na poli. Nejmodernější čtyřválcový motor John Deere má řízené vstřikování. Osvědčená převodovka Goldoni Dual Power se 40 rychlostmi a revezním chodem má rozsah od 0,4 až do 40 km/hodinu, což dává traktoru všestranné využití, pět okruhů hydrauliky, velká zdvihová kapacita zadních ramen (2,5 tun) umožní nasazení a práci jakéhokoliv nářadí. Je to všestranný traktor se silovou, polohovou a smíšenou hydraulikou, má jednoduché ovládání a pohodlnou a klimatizovanou kabinu. Pohon všech čtyř kol s uzávěrkami diferenciálů na obou nápravách, nízký, nebo vysoký profil - dává možnosti široké volby využití, včetně možnosti nasazení čelního nakladače.

Traktory pro komunální sféru

ASTER 35, 40, 45 – osvědčené traktory o výkonu 33 až 44 koní, jsou určené pro obce, města, nebo technické služby, kdy všechny uspokojí svým výkonem a možností agregace s nářadím pro zimní a letní údržbu ať už před, nebo za traktorem. Spolehlivé naftové motory - buďto tříválec JD, nebo čtyřválce Lombardini splňují emisní normu EURO 3 a jsou velmi úsporné a šetrné k životnímu prostředí. Pro tento typ traktoru byla nově vyvinutá převodovka, která je reverzní s 12 rychlostmi vpřed i vzad a čtyřmi rychlými zpátečními rychlostmi, což dává velký výkon těmto malotraktorům. Diskové brzdy na zadní nápravě, pohon všech čtyř kol a uzávěrka diferenciálu zadní nápravy umožní práci v obtížných podmínkách, nebo práci ve sněhu a na ledu. Možnost agregace s čelním nakladačem zvyšuje univerzálnost tohoto traktoru.
Novinkou ve výrobním programu firmy GOLDONI jsou kompaktní komunální traktory BOXTER 20, 25 s naftovými tříválcovými motory Yanmar a čtyřventilovou technikou, chlazené vodou o výkonu 18 a 24 koní, které splňují nejpřísnější emisní limity. Převodovka je mechanická s osmi rychlostmi dopředu a osmi dozadu, s mechanickým reverzem. Standardní výbavou je hydrostatické řízení, uzávěrka diferenciálu zadní nápravy, která je mechanicky ovládaná a zadní tříbodový hydraulicky ovládaný závěs kategorie 1N s nosností 600 kg. Dále je traktor vybaven hydraulický okruhem s čerpadlem o výkonu 14 l/min., palivovou nádrží na 29 litrů a diskovými brzdami v olejové lázni na zadní kola. Samozřejmostí je zadní vývodová hřídel, která je nezávislá s otáčkami 540/1000 ot/min., a volitelná je středová hřídel s 2500 ot/min. Pojezdová rychlost traktoru je od 0,7 až do 20 km/hod. Výkyv přední nápravy 10 stupňů umožňuje práci v nerovném a členitém terénu a pokud k tomu připočteme kompaktní rozměry traktoru, kde například minimální šířka je pouze 90 cm, světlá výška je 30 cm a celková hmotnost 840 kg, tak toto vše dělá traktor velmi obratným a dobře využitelným nejen v komunálním sektoru.
S traktory GOLDONI se můžete potkat v provozu u zákazníků, kteří jistě potvrdí jejich provozní spolehlivost, nenáročnost na údržbu a ekonomický provoz nejen ve spotřebě pohonných hmot, ale i nízkých servisních nákladech. Informujte se u nás, nebo u našich obchodních partnerů na přednosti těchto traktorů. Bližší informace na www.cime.cz.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down