Soupravy pro efektivní svoz bioodpadu

Bioodpad je tvořen biologicky rozložitelnou hmotou, která vzniká například při údržbě veřejné zeleně, čištěním odpadních vod, sekáním trávy, sběrem listí a spadaného ovoce…

Bioodpady jsou významnou součástí odpadů vznikajících v komunální sféře. Kvůli svým vlastnostem způsobují komplikace při skládkování. Při separovaném sběru je však bioodpad surovinou, kterou je možno přeměnit na užitečný materiál.

K separaci biodpadu nás vedou například environmentální, legislativní nebo ekonomické důvody. Zhodnocení bioodpadu můžeme rozložit do dvou poloh – kompostování a sběr. Kompostování je přirozený biochemický proces probíhající v přírodě. Sběr odpadu je potom možný několika způsoby, například:

  • Ve sběrných dvorech pomocí velkoobjemových kontejnerů.
  • Prostřednictvím BIO nádob pro občany.

Pro účely sběru biodpadu prostřednictvím nádob dodává společnost I-Tec Czech, s. r. o. především svozová vozidla a nástavby. Je schopna podle potřeb zákazníků dodávat vozy od kategorie motocyklů, tříkolek, čtyřkolek až po klasické „náklaďáky“. Hlavními rozhodovacími faktory jsou rozsah činnosti, rozlehlost regionu či terénní, klimatické a průjezdní podmínky.

Svozové prostředky na bioodpad disponují vodotěsnými nástavbami, protože při svozu a lisování tohoto odpadu dochází ke vzniku šťáv a toto řešení zabraňuje jejich úniku. Další předností je možnost překládání odpadu, zejména u menších typů vozů, do stacionárních kontejnerů či většího svozového vozidla.

Nemalou výhodou nástaveb je jejich univerzální použití, protože si poradí i s komunálním či separovaným odpadem, tedy plasty, papírem a sklem.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down