Solární lavičky poskytly stovky hodin internetu zdarma

Nabít si mobil, surfovat na internetu nebo si jen odpočinout – toho všeho v hojné míře využili lidé ve Volyni, v Třebíči a na Lipně, kde stojí solární E.ON lavičky. Celkem si v těchto třech městech lidé o prázdninách užili díky lavičkám více než 1287 hodin připojení k internetu.

Absolutní prim přitom hraje Lipno. V červenci tady provozovatelé lavičky CapaSitty udělili 1211 patnáctiminutových „voucherů“ pro připojení, tedy celkem 302,75 hodin,. O vouchery si v tomto období zažádalo 1084 unikátních zařízení. V srpnu žadatelů o internetové připojení přibylo, využili 362,5 hodiny připojení. Na rozdíl od dalších dvou měst tady lidé trávili na vlnách internetu především dopoledne od 6 do 12 hodin a poté od 12 do 18 hodin.

Milovníci chytrých laviček v Třebíči a Volyni preferovali o prázdninách spíše odpolední a noční hodiny, tedy dobu od poledne do půlnoci. V Třebíči lavičky v červenci poskytly 213 hodin připojení, v srpnu 256. Ve Volyni lidé využili 61 hodin internetového spojení za měsíc červenec a 92 za srpen.*

Více v časopisu Komunální technika 11/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *