13.03.2023 | 07:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Smykový kolový nakladač

Smykový kolový nakladač ELISE900MK3 je výrobek české společnosti Firstgreen Industries Velká Dobrá, která je dodává do celého světa. Jde o nakladač, který je stoprocentně elektrický s téměř nulovým dopadem na životní prostředí, u kterého v průběhu roku 2022 došlo k řadě inovací.

K hlavním inovacím patří využití odlišných typů elektromotoru pro pojezd a hydrauliku, možnost jízdy bez pohonu hydraulické pumpy, nahrazení startovacího klíčku jednoduchým startovacím tlačítkem, nové, více ergonomické ovládací joysticky – ty jsou nyní preciznější, nová je technologie povrchové úpravy konstrukce rámu nakladače.

Nakladač  lze řídit klasicky z kabiny, avšak je možné ho dálkově ovládat pomocí ovladače Danfoss, který se sám aktivuje, pokud není zatížena sedačka v kabině. Dálkové ovládání se uplatní především při práci v nebezpečných místech.

Pohon smykového kolového nakladače a hydraulického okruhu zajišťují tři naddimenzované elektromotory. Nakladač  je vybaven baterií o kapacitě 400 Ah, na jeden nabíjecí cyklus dokáže s rozšířenou baterií zpravidla pracovat osm hodin, nabíjecí čas do 100 % je 5,3 h. Oproti případům, kdy je vyšší hmotnost olověné baterie (1300 kg) nevýhodou, je pro elektrický nakladač přínosem a to z důvodu stability stroje v těžkém terénu.

V případě použití nakladače jako energetického prostředku lze základní technologické kroky kompostovacího procesu zabezpečit následujícími spojeními pracovních adaptérů a nakladače.

Některá přídavná zařízení byla zkonstruována přímo pro nakladače firmy Firstgreen Industries a některá zařízení byla vybrána z nabídky strojů na českém trhu.

Více v časopisu Komunální technika 3/2023.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down