07.03.2013 | 11:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Školáci úspěšně zmapovali černé skládky

V rámci školního recyklačního programu RECYKLOHRANÍ, aneb Ukliďme si svět!, který na českých školách probíhá již čtvrtým rokem, se mohly školy v jednom z posledních úkolů zapojit do mapování černých skládek.

Program RECYKLOHRANÍ je určen všem MŠ, ZŠ i SŠ v České republice a jeho cílem je prohloubit znalosti žáků v oblasti třídění a recyklace. Recyklohraní rozvíjí vztah dětí k životnímu prostředí formou tematických her, praktických činností, kvízů a menších projektů, ale také přímou účastí dětí na sběru použitých baterií a vysloužilého drobného elektrozařízení. Za plnění úkolů a sběr získávají školy body, které si pak mohou ve speciálním internetovém katalogu na www.recyklohrani.cz vyměnit za různé odměny, charakteru výtvarných či sportovních potřeb, her, školních pomůcek, nebo také vstupenek do divadel, kin a zoo.
Úkol mapování černých skládek probíhal od 12. 1. 2012 do 4. 1. 2013 a žáci zde měli vyhledat černé skládky ve svém okolí a následně je nahlásit pomocí mobilní aplikace pro chytrý mobil, nebo černou skládku vyfotit a nahlásit ji pomocí webového formuláře na webových stránkách www.ZmapujTo.cz.
Do soutěže se nakonec aktivně zapojilo 75 škol a dohromady se jim podařilo nahlásit 121 nových černých skládek!
www.ZmapujTo.cz je ambiciózní ekologický projekt, jehož cílem je boj proti nelegálním skládkám odpadu v České republice. Je určen všem, jimž se nelíbí černé skládky v našich městech, vesnicích, v přírodě a především s tím chtějí něco udělat. Uživatel chytrého telefonu dokáže skládku nahlásit jednoduše a rychle díky mobilním aplikacím, případně může skládku nahlásit pomocí interaktivního webového formuláře. Úkolem www.ZmapujTo.cz je přispět k řešení problému nelegálních skládek v České republice zpřístupněním moderní, efektivní a široce rozšířené platformy pro jejich monitoring. Nově přibyla možnost hlásit i přeplněné kontejnery a upozornit tak obec na to, aby je vyvezla. Součástí www.ZmapujTo.cz je i zdarma administrace pro města a obce, díky které mají přehled o tom, kde se skládky a přeplněné kontejnery nachází a mají tak možnost tato hlášení spravovat (např. přidávat informace o tom, že obec skládku uklidí, že ji obec již uklidila, kolik uklizení stálo apod.).
Díky projektu www.ZmapujTo.cz a iniciativě stovek uživatelů se již podařilo za necelý půlrok, kdy projekt běží, nahlásit v celé České republice úctyhodných 500 černých skládek.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down