15.02.2021 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Širší nabídka nakladačů pro Evropu

Bobcat přichází v letošním roce na evropský trh s novinkou v podobě dvou skupin produktů, a to kompaktních kolových a malých kloubových nakladačů. Cílem tohoto kroku je rozšíření produktového portfolia této techniky a současně posílení pozice firmy jako světového lídra v oblasti kompaktních strojů.

Společnost Bobcat rozšiřuje nabídku nakladačů, aby zákazníkům poskytla větší výběr strojů pro práci ve stavebnictví, komunální sféře, zemědělství, při terénních úpravách, silničních pracích, manipulaci s materiálem, pro půjčovny a mnoho dalších odvětví.

Doposud byla nabídka nakladačů Bobcat v Evropě založena na smykem řízených (SSL), kompaktních pásových (CTL), mini pásových (MTL) a teleskopických nakladačích (TL). Nyní přibyly do portfolia kompaktní kolové (CWL) a malé kloubové nakladače (SAL).

Kompaktní kolové nakladače

Bobcat vstupuje na trh kompaktních kolových nakladačů se dvěma modely: L65 a L85. Oba byly navržené a vyrábějí se ve firemním závodě v Dobříši. Stanovují pro především pro segment stavebnictví a pronájmu techniky nové měřítko výkonnosti na trhu. Kromě toho jsou CWL od společnosti Bobcat ideální pro stavby, rekonstrukce a údržbu silnic, odklízení sněhu a mnoho dalších aplikací.

Malé kloubové nakladače

Na trh malých kloubových nakladačů vstupuje Bobcat se dvěma modely, L23 a L28, navrženými a vyráběnými v závodě v Bismarcku (Severní Dakota, USA). Tradiční atributy vysokého výkonu, malé velikosti a nízké hmotnosti, značné obratnosti a všestrannosti jsou u nových produktů doplněné menším tlakem na povrch a zvýšenou nosností. Tím vším se vyznačuje pohodlná a snadno ovladatelná technika, kterou lze snadno přepravovat na přívěsu.

Nové SAL nakladače jsou velmi šetrné k terénu také díky kloubu, který umožňuje, aby zadní pneumatiky při zatáčení kopírovaly dráhu předních. Navíc režim bezpečné jízdy po trávníku omezuje prokluz kol. Díky tomu jsou tato stroje ideální pro terénní úpravy, lehké stavby, zemědělství a všude tam, kde je omezený prostor a po technice se požaduje maximální šetrnost k povrchu.*

Zdroj: Bobcat

(Podrobnosti v Komunální technice 2/2021)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down