Širší nabídka demoličních rypadel

Společnost Doosan rozšířila svou řadu demoličních rypadel s velkým dosahem o nový model DX530DM. Stejně jako předchozí typ DX235DM poskytuje novinka vyšší flexibilitu díky modulární konstrukci výložníku a hydraulickému zajišťovacímu mechanismu.

Tento inovativní prvek umožňuje snadnou výměnu mezi výložníkem pro demolice a výložníkem pro zemní práce. Vykonávání různých typů prací v rámci stejného projektu s využitím stejného stroje je tak daleko snazší.

Pěkný dosah i výhled

U nového modelu DX530DM zůstal také zachovaný hydraulicky nastavitelný podvozek, který lze vysunout do maximální šířky 4,37 metru tak, aby byla zajištěná optimální stabilita při práci. Šířku podvozku je možné za účelem přepravy stroje hydraulicky snížit na 2,97 metru. Nastavovací mechanismus je založený na trvale promazávané vnitřní konstrukci válce, která minimalizuje odpor při pohybu a pomáhá předcházet poškození součástí.

Maximální výška čepu výložníku pro demolice u modelu DX530DM je 27,5 metru (18 m u DX235DM). Pracovní rozsah stroje DX530DM umožňuje maximální dosah 16,5 metru s třítunovým nástrojem.

Tyto funkce doplňuje vynikající výhled. Rypadlo disponuje sklopnou kabinu, zvlášť vhodnou pro demoliční aplikace s velkým dosahem a nabízející úhel náklonu 30°.

Tři konfigurace

Konstrukce s více výložníky umožňuje, aby byl výložník pro zemní práce namontovaný dvěma různými způsoby, což s výložníkem pro demolice poskytuje další flexibilitu se třemi různými konfiguracemi u stejného základního stroje.

Pokud je model DX530DM osazený výkopovým výložníkem v klasické konfiguraci, může operovat do maximální výšky 13,5 metru. Při použití výkopového výložníku v alternativní ohnuté konfiguraci může pracovat s přídavným zařízením do maximální výšky přes 11 metrů.

K usnadnění výměny výložníku je k dispozici speciální podstavec, jehož základem jsou rychle vyměnitelné hydraulické a mechanické spojky. Používá se systém založený na válcích, který zatlačuje zajišťovací čepy na místo a pomáhá při dokončení úkonu.

Mezi standardní bezpečnostní prvky u všech demoličních rypadel Doosan patří ochranný kryt kabiny FOGS, bezpečnostní ventily pro výložník, mezilehlé válce výložníku a ramena a výstražný systém stability.

Kromě modelů DX530DM a DX235DM plánuje Doosan nabídku třetího demoličního rypadla, a to typu DX380DM. Ten bude uvedený na trh v první polovině tohoto roku.*

(Podrobnosti v Komunální technice 4/2021)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down