09.07.2013 | 12:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Široký sortiment, unikátní řešení

Humus je obchodní jméno předního německého výrobce Maschinenfabrik Bermatingen GmbH & Co. Příští rok oslaví 60. výročí založení a dnes vyrábí přes 50 typů mulčovačů a sekaček pro komunální sféru, sady, vinice a zemědělství.

Závod si jako jeden z mála vyrábí veškeré komponenty výhradně v Německu. Zaměstnává stovku lidí a má vlastní vývoj, zkušebnu, laserová centra, CNC stroje a svařovací roboty. Ročně investuje nemalé prostředky do vývoje nových technologií.
Mulčovače Humus jsou proslulé hlavně díky robustnosti, funkčnosti, spolehlivosti, kvalitě zpracování a šíři sortimentu vycházející z potřeb klientů. Firma se může pochlubit několika patenty, hustou sítí prodejců a efektivním servisem.

Rotační mulčovače
K dispozici jsou v různých šířích záběru včetně možnosti jejich změny během práce a využití výkyvných stranových sekcí. Díky nízké a ploché zástavbě, stabilní konstrukci a rotačnímu systému několika nožů se uplatní hlavně při údržbě nízkého porostu. Vynikají vysokou produktivitou, čistým řezem, nízkými nároky na výkon nosiče a malou hmotností.
Nejmenším typem je HKN o záběru 0,85 až 1,5 m, jehož žací ústrojí lze doplnit o dva nože pro náletové dřeviny do průměru 3 cm. Následuje model HKP o záběru 1,6 m a 2 m a sadařský speciál SHF (2,3 m). Nejoblíbenější a nejefektivnější je dvourotační mulčovač LV (1,1 až 2,35 m) s možností hydraulického nastavení šířky záběru během práce. Pohon je zabezpečen dvěma převodovkami a lineárně posuvnými hřídeli.
Nejvýkonnější rotační mulčovače zastupují typy AFLR a VO. První je dvourotační s jednou rotační nožovou výkyvnou sekcí a záběrem od 1,4 do 3,2 m, VO je trojrotační s dvěma výkyvnými sekcemi a záběry od 1,73 do 3,41 m.

Kladívkové – cepové mulčovače

Koncepce umožňuje kvalitní rozmělnění hmoty včetně náletů až do průměru 10 cm a její rovnoměrné rozprostření v celém záběru. Tyto mulčovače eliminují nebezpečí odletu kamínků a díky patentovaným technologiím nedochází k ucpávání pracovního prostoru.
Robustní konstrukce a originální technická řešení zajišťují optimální poměr ceny a výkonu. Podle nasazení jsou mulčovače vybaveny výměnným systémem s „Y“ noži nebo hladkými či drápovými břity. „Y“ nože mohou být doplněny o další „L“ nůž pro dokonalejší rozmělnění hmoty. Výměnný systém umožňuje efektivní provoz při různém nasazení. Ve standardní výbavě je lineární mechanické nebo hydraulické (na přání) nastavení záběru.
Typ WM je k dispozici o šířkách záběru od 0,85 m do 1,45 m, modely KM a SPG (od 1,25 do 2,2 m). Typy SPG (1,55 až 2,2 m) představují nejlepší poměr ceny a výkonu v sortimentu kladívkových mulčovačů Humus. K čelní agregaci pro moderní nosiče a traktory je určen typ A se záběry od 1,55 do 2,2 m. Pro sadařství a lesnictví je k dispozici nejvýkonnější model KMF (2 až 3,4 m).
Všechny mulčovače Humus lze agregovat vpředu i vzadu, v nabídce je řada doplňkových komponentů včetně možnosti různého uchycení a pohonu od kardanového hřídele nebo hydrauliky nosiče.
Vedoucí postavení na trhu i příznivé reference udržují výrobky Humus stabilně na čelních světových příčkách. V České republice je zastupuje firma Agrocar, s. r. o., která mulčovače nejen prodává, ale poskytuje i poradenství a servis. Podrobnosti na www.agrocar.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down