Sestavy pro „komunál“ i zahradnictví

Specialisté s dlouholetou praxí. Tak by se dal označit kolektiv společnosti VPDservis, která se zaměřuje na prodej a servis profesionální zahradní a komunální techniky značek Köppl, R2, Taian, Dennis, Negri, Collari, Jo Beau, Kanga a dalších. Součástí její činnosti je i poradenství.

VPDservis má v katalogu nejen techniku pro úpravu půdy, zakládání a údržbu travnatých ploch, ale také například traktory, nakladače, drtiče, štěpkovače, drážkovače či lesní navijáky.

„Nosnou součástí naší činnosti jsou německé nosiče nářadí značky Köppl. Dlouholetý vývoj, jedinečné technické detaily a použití poctivých materiálů je pasuje do pozice vynikajících pomocníků pro profesionální nasazení v komunální oblasti, zahradnictví, zemědělství a lesnictví,“ vysvětluje Libor Vicher z firmy VPDservis.

Ideální kombinací pro zpracování a úpravu půdy zahrad, parků a dalších míst jsou jednonápravové stroje Köppl a pracovní adaptéry R2. Ocení je profesionální zahradníci, realizátoři krajinných úprav, města, obce i podniky komunálních služeb.

Podívejme se v krátkosti na příslušenství od italské společnosti R2. Ta se zabývá výrobou především rotačních bran, zakladačů trávníků a secích strojů. Lze je připojit za jednoosé nosiče, traktory od výkonu 15 k s tříbodovým závěsem, až po nakladače.

Rotační brány MT a MTL (kombinované se setím) slouží k narušení a srovnání terénu. Jsou určeny pro agregaci s jednonápravovými nosiči, typ MTZ pro malotraktory a nakladače. Pracovní záběr se pohybuje od 50 do 170 cm, nosiče by měly mít výkon od osmi do 35 k.

Ze zakladačů trávníků lze jmenovat model Condor pro jednoosé nosiče, Condor light se hodí i pro malotraktory a nakladače, TST výhradně pro dvouosé nosiče. Záběr se osciluje v rozmezí od 62 do 113 cm, požadavek na výkon od 10 do 30 k.

Ze secích strojů vybíráme samojízdný model R2 Garden M 58E poháněný motorem Honda se zásobníkem na 40 l osiva a pracovní šířkou 58 cm. Typy SM o záběru 75–123 cm a s objemem zásobníku 37–62 l jsou vhodné pro jedno i dvounápravové nosiče o výkonech 8 až 18 k.*

(Podrobnosti v Komunální technice 2/2018)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down