20.08.2020 | 06:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Šest autobusů na CNG pro Hlučínsko

Flotila autobusů Scania na CNG se v dopravní skupině 3ČSAD rozrostla o dalších šest kusů. S délkou 13,7 metrů pojme model Citywide LE 113 cestujících. Pohonem je devítilitrový pětiválcový plynový motor s výkonem 320 koní. Nové busy budou obsluhovat velkokapacitní linky na Hlučínsku.

Nové autobusy jsou vybaveny celovozovou klimatizací, nezávislým topením, chladničkou v prostoru řidiče, couvacími senzory, USB dobíjecími porty pro mobilní zařízení cestujících, nerezovými přídržnými tyčemi, extra tónovanými bočními skly a jsou také osazeny informačním a odbavovacím systémem včetně wi-fi podle standardů Moravskoslezského kraje.

Kapacita třídveřového autobusu je 113 míst, z toho 50 k sezení a 63 ke stání. Samozřejmostí je také vyhrazený prostor pro přepravu invalidního vozíku a kočárku naproti druhým dveřím. Autobusy jsou vybaveny plynovým motorem Scania o objemu 9 l a s výkonem 320 koní. O přenos síly na vozovku se stará dvanáctistupňová převodovka Opticruise umožňující automatizované i manuální řazení převodových stupňů.

Autobusy jsou v barevném provedení a výbavě podle standardů společnosti Transdev, do které patří od minulého roku skupina 3ČSAD (ČSAD Havířov a. s., ČSAD Karviná a. s. a ČSAD Frýdek-Místek a. s.). Byly pořízeny v rámci veřejné zakázky Nákup autobusů POD pro ČSAD Havířov II 2020 a. s.

Dopravní skupina 3ČSAD má s těmito šesti novými autobusy flotilu již 32 vozidel Scania na CNG. V roce 2020 dojde k dalšímu rozšíření. Scania Česká republika totiž uspěla i v další veřejné zakázce na šest autobusů v délce do 15 m, které budou dodány na konci letošního roku.

(Podrobnosti v Komunální technice 8/2020)*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down