09.10.2020 | 08:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Série předváděcích akcí v oranžové barvě byla odstartována

Deset zastavení na území celé České republiky by měly mít během dvou měsíců předváděcí dny žací, komunální a zemědělské techniky Kubota Orange Days 2020. První z nich se uskutečnil v polovině září v areálu společnosti AGRICO v Týništi nad Orlicí.

„Přestože doba není lehká a pořádání hromadných akcí nepřeje, rozhodli jsme se ve spolupráci s našimi prodejci i letos připravit pro zájemce o stroje značky Kubota sérii předváděcích akcí, v jejichž rámci bychom rádi nabídli a předvedli zástupce techniky určené nejen pro údržbu travnatých ploch, ale i stroje a pracovní adaptéry vhodné pro celoroční údržbu komunikací a veřejných prostranství a další komunální práce. Vhodného příslušenství má značka Kubota k dispozici stále více a traktory tohoto výrobce získávají v technických službách na oblibě. Nechceme tedy klást důraz na léty prověřenou žací techniku, pro zájemce jsme připravili také hned několik sestav vhodných pro zimní údržbu, aby měli čas se na nadcházející zimní sezónu včas připravit. Protože pokud napadne v zimě tolik sněhu jako v létě vody, zimní údržba bude velmi důležitá,“ uvedl Pavel Lorek, produktový manažer komunální techniky společnosti K.B.T. PROFTECH, generálního dovozce komunální a zemědělské techniky Kubota do České republiky.

Přes očekávané potíže dobrý rok

„I když byl letošní průběh roku specifický a především jaro dávalo podněty k obavám, prozatím se zdá, že hospodářské výsledky budou vcelku uspokojivé. Nová technika se prodává, zájem je o traktory všech výkonových tříd v nabízeném rozsahu výkonů od 12 do 175 koní a díky zvýšenému množství srážek se po letošním vlažném startu oživil i trh s žací technikou. Otázkou zůstává, jak se bude situace vyvíjet dál. Prvním velkým otazníkem je množství financí, kterým budou disponovat obecní a městské samosprávy a které bezesporu ovlivní jejich rozhodování o nákupu nových strojů. Otazníkem číslo dvě bude přechod na prodej nových modelů s motory Stage V splňujícími zpřísněné emisní normy. Lhůta umožňující prodej starších strojů je sice prodloužena, ale faktem zůstává, že některé modely jsme doprodali a již se nevyrábějí. Momentálně tedy čekáme, jaké novinky uvede na trh výrobce během letošního podzimu,“ popisuje Pavel Lorek průběh letošní sezóny.

Chystané novinky zatím drží výrobce pod pokličkou, takže se na startu Kubota Orange Days fyzicky neobjevily, nicméně alespoň u některých z nich se dá očekávat brzké odtajnění a zahájení prodeje.*

Více v časopisu Komunální technika 10/2020.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down