15.05.2012 | 01:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sekačky pro různé nosiče

Specialistou na zařízení pro údržbu zelených ploch ve městech, obcích, parcích, firemních areálech, sportovištích, letištích nebo podél komunikací je německý výrobce komunální techniky firma FIEDLER Maschinenbau und Technikvertrieb GmbH. Na českém trhu je zastoupena společností HS+, Ing. Radek Sláma.

Vzhledem k tomu, že sekačky FIEDLER jsou konstruovány především pro lehká užitková vozidla (LUV) typu Multicar apod., kterých je na českém trhu nespočetné množství a uplatňují se především při zimní údržbě, znamenají další možnost využití těchto nosičů, což zlepšuje jejich ekonomičnost.
Sečení velkých travnatých ploch pomocí LUV s nástavbami FIEDLER je díky technickým parametrům nosičů velmi rychlé a ekonomické. Vozy lze osadit nožovou čelní sekačkou se záběrem 1,5 m nebo 1,8 m a bočním výhozem. Tyto sekačky lze agregovat i na další typy nosičů včetně kolových nakladačů.
Je-li požadavek na sběr trávy, využije se nožová sekačka o záběru 1,8 m a v korbě je namontován kontejner o objemu 2,20 až 3,50 m3 v závislosti na typu nosiče, rozvoru a velikosti korby. Kontejner je osazen sací turbínou, hydraulickým otevíráním zadního čela a k vyprazdňování využívá hydrauliky sklápěče.
Pro mulčování velkých ploch je v nabídce několik typů čelních cepových sekaček v pracovních šířkách od 0,8 m až po 1,6 m, které mají dvojitou ochranu proti úletu kamínků a splňují nejvyšší požadavky na bezpečnost práce. Pro větší možnosti využití mohou být tyto sekačky vybaveny výložným ramenem nebo příčným posuvem. Vyznačují se opět vysokým pracovním výkonem a kompaktní přepravní polohou.
Pro sečení a údržbu hůře dostupných ploch jako např. krajnic má FIEDLER v sortimentu čelní ramena s řadou technických „vychytávek“, které ulehčují a urychlují práci a zvyšují bezpečnost obsluhy. Vyrábějí se v několika velikostech, s dosahem od 3,0 do 4,0 m pro LUV až po 7,0 m od podélné osy nosiče pro traktory. Díky tomu je možné ramena montovat na různé komunální nosiče od lehkých užitkových vozidel jako např. Multicar, Magma, Bucher, Ladog přes speciální nosiče Lindner, Aebi, Unimog až po většinu traktorů a kolových nakladačů.
Čelní ramena FIEDLER jsou charakteristická rámem pro příčný posuv, který umožňuje delší dosah a spolu s rychloupínacím otočným systémem nářadí snadné přestavení pro práci napravo nebo nalevo ve směru jízdy. Systém umožňuje také rychlou výměnu pracovních nástrojů během několika minut pouze jedním člověkem.
Jako pracovní nástroj se u předních ramen používá kromě mulčovací žací hlavy celá řada dalšího nářadí pro maximální využití zařízení. Jsou to např. nůžky na živé ploty či větve, pařezová a příkopová fréza, vrták, agresivní kartáč a mycí hlava na patníky, svodidla a značky.
Při vývoji a výrobě žacích zařízení klade FIEDLER velký důraz na inovační technická řešení, široké možnosti použití, a to vše při vysoké bezpečnosti práce.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down