07.03.2013 | 12:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sekačky pro každý vkus

Americký výrobce travních sekaček s nulovým poloměrem otáčení Bad Boy, společnost Bad Boy Inc. z Arkansasu, má ve své nabídce sortiment strojů pro širokou škálu použití. Vyrábí sekačky ve velikostech a výkonech vhodných jak pro použití v zahradách a sadech, tak modely určené pro sečení obrovských parkových ploch, sídlišť a obdobných lokalit.

V současné době zahrnuje katalog devět modelových řad, které dohromady čítají 41 různých sekaček, jenž se od sebe liší mnoha parametry.

Vybere si každý

Variabilita sortimentu umožňuje zákazníkovi výběr stroje skutečně podle individuálních potřeb i předchozích zkušeností. Pro ilustraci šíře možných nastavení uvedeme několik čísel. V celém sortimentu jsou zastoupeny stroje o šířkách záběru sečení od 100 do 183 cm. V sekačkách jsou použity motory renomovaných výrobců, jako je Kawasaki, Briggs & Stratton Vanguard, Kohler a v neposlední řadě dieselové motory Caterpillar. Rozsah výkonů motorů se pohybuje od 21 do 36 k. Navíc pro téměř každou z nabízených kosících jednotek je možnost volby mezi elektrickým a manuálním zdviháním. Některé vybrané modely dokonce integrují oba dva způsoby.
Vybrat si v takovém množství ten nejlepší stroj pro sebe, je jistě příjemná starost. Jako malou nápovědu jsme připravili představení zajímavých vlastností tří modelů, které jsou oblíbené jak mezi zákazníky u nás, tak v Evropě.

CZT 5200 Kawasaki

Tato sekačka se záběrem 130 cm je osazena motorem Kawasaki FS o výkonu 26 k. Jedná se o nejmenší plně profesionální model v nabídce. Nižší průjezdná šířka mu dodává na manévrovatelnosti například mezi stromy v parku a při jízdě po úzkých cestičkách. Výkonný benzínový motor společně s nádrží na 46 l paliva a celkově robustní konstrukcí dovolují celodenní pracovní provoz bez přerušení.
Myšleno je i na maximální pohodlí obsluhy. Všechny ovládací prvky jsou snadno přístupné. Páky pojezdu jsou opatřeny systémem pro nastavení jejich úhlu tak, aby všem uživatelům umožnily jejich pohodlné uchopení. Prostor motoru i kolem kosícího ústrojí jsou díky odklopné podlaze snadno přístupné pro údržbu a čištění. A navíc, celá modelová řada CZT je vybavena elektrickým systémem pro zdvih žacího ústrojí. Tím je, na rozdíl od manuálního zdvihu, zajištěna možnost plynulého nastavení výšky sečení.

Outlaw XP 6100 Kawasaki

Sekačky Outlaw XP se záběrem 155 cm je možné osadit motory Kawasaki o výkonu 31 k a Briggs & Stratton Vanguard (36 k), což je jeden z nejsilnějších benzínových motorů v sekačkách s nulovým poloměrem otáčení vůbec. Kromě toho, že se proti modelové řadě CZT liší velikostí, výkonem i záběrem, disponují tyto stroje ještě třemi dalšími výhodami, které je předurčují pro skutečně profesionální použití.
Zaprvé, modelová řada Outlaw XP je vybavena současně elektrickým i mechanickým zdviháním kosícího ústrojí. Obsluha tak má možnost si způsob zdvihu zvolit podle momentálních podmínek. Při přesném nastavení výšky využije elektrický zdvih a za situace, kdy bude potřeba kosu zvednout najednou, například při přejíždění kamene, může použít mechanický systém.
Zadruhé, všechny sekačky řady Outlaw XP jsou vybaveny kotoučovými brzdami přední nápravy, jejichž účelem je zajistit přední kola proti samovolnému nebo nežádoucímu protáčení kolem své osy. Tato technická novinka si klade za úkol vyřešit nesnáze, které mohou obsluhu potkat například při nakládání stroje po rampě na auto, či při práci v prudším svahu.
Zatřetí, kromě uvedených novinek jsou na strojích řady Outlaw XP dostupné všechny technické vymoženosti, na které jsou již zákazníci u výrobků Bad Boy zvyklí, a to především patentovaný systém přístupu k motorovému prostoru SWING – AWAY, systém odpružení nápravy pomocí silentbloků EZ – RIDE, elektrické zdvihání kosy nebo nastavitelné páky ovládání pojezdu.

Diesel 6100 CAT

Model Diesel se záběrem sečení 155 cm (alternativně 183 cm) a čtyřválcovým motorem Caterpillar o objemu 1,6 l je vlajkovou lodí v sortimentu sekaček pro komunální využití. Systém odpružení náprav EZ-RIDE je, stejně tak jako SWING-AWAY, samozřejmostí. Od poloviny roku 2012 je navíc modelová řada Diesel stejně jako Outlaw vybavena novým kosícím ústrojím typu ArmorTek5.
Vyrobené je z kvalitní oceli svařované nejmodernějšími roboty a po celém obvodu je opatřeno dodatečnou pětiúhelníkovou výztuhou o šířce 7 mm. Společně s vlastním opláštěním, které tvoří 6 mm silný ocelový plech, je kosa po stranách chráněna 1,3 cm silnou vrstvou materiálu, který nejenže z ní dělá bezkonkurenčně nejodolnější kosící ústrojí na trhu, ale díky svému tvarování má současně pozitivní vliv na vztyčení slehlé trávy před vlastním sečením.

Popisek:  Model Diesel se záběrem sečení 155 nebo 183 cm má odolné a velmi účinné žací ústrojí ArmorTek5

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down