02.05.2013 | 01:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sedmý ročník Dnů zahradní a komunální techniky (www.dzkt.cz)

Již posedmé se 18. a 19. září 2013 sejdou v areálu letiště v Havlíčkově Brodě vystavovatelé a uživatelé zahradní a komunální techniky.

Po třech ročnících uspořádaných v minulosti na zelených plochách městečka Sázavy, jejichž kapacita již zájmu vystavovatelů přestala stačit a jednom vzhledem k počasí ne příliš vydařenému ročníku uspořádanému v Humpolci v areálu závodiště Zlatá podkova, je již po tři roky plocha havlíčkobrodského letiště ideálním místem poskytujícím pořadatelům velice kvalitní zázemí.

Stejně jako v loňském roce, kdy své produkty vystavilo více než padesát výrobců a prodejců techniky, se očekává podobný zájem i letos. Dny zahradní a komunální techniky se budou jako obvykle opírat především o představení široké škály strojů vhodných pro údržbu veřejné zeleně. Na vyhrazených pozemcích tak budou moci zájemci posoudit práci techniky při sečení se sběrem, mulčování, nebo zhodnotit kvalitu mechanizace určené pro regeneraci trávníků.
V samostatném odpoledním bloku se stejně jako v minulosti představí zametací a úklidová technika, jejíž prezentace bude doplněna odborným komentářem.
Letošní novinkou, kterou pořadatelé připravují ve spolupráci s agenturou Zera, je středeční dopolední seminář, který v areálu letiště proběhne v rámci devátého ročníku konference Biologicky rozložitelné odpady. Ten regionální nevládní nezisková organizace Zera pořádá v Náměšti nad Oslavou, středeční den ale účastníci konference stráví v Havlíčkově Brodě. Seminář věnující se hlavně problematice obecních kompostáren bude doplněn ukázkami technologických linek určených k výrobě kompostu. Kromě drtičů a štěpkovačů též proběhnou ukázky práce překopávače a třídiče kompostu.
Ani letos nemůže chybět hodnotný a zajímavý doprovodný program. Po mistrech v práci se sekerou a pilou a ukázkách akrobatického létání a seskoků parašutistů na přesnost, které zaujaly při minulých ročnících, by měly letos obohatit oba dva dny souboje historických letadel.
A lákadlem může být i chystaná ochutnávka piva. Ta bude stejně jako další občerstvení pro účastníky akce zcela zdarma. Stačí jen při příchodu vyplnit anketní lístek a směnit jej za potřebné žetony.
Vyplnění anketního lístku nezajistí návštěvníkům pouze občerstvení zdarma, ale i účast v tombole o hodnotné ceny. Televize, tablety, mobilní telefony a další výhry určitě stojí za to si na odpolední losování počkat.
Program by měl tedy být letos ještě nabitější a pestřejší, nežli tomu bylo v minulosti. Pokud počasí nezradí, mělo by se být v Havlíčkově Brodě nač dívat. A pokud si počasí vybere svou obvyklou daň v podobě tradičního půldenního deště, budou pro návštěvníky připraveny stany s dostatečnou kapacitou.

Podrobnosti najdete na webu akce: www.dzkt.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down